foto

Już dziś, 15 lutego, nasze 5. urodziny – Urodziny na Piątkę!
To święto wszystkich dzieci, które oglądają nasze programy i fantastyczne animowane bajki.
A jak podziękować małym widzom za sympatię, jaką darzą TVP ABC? Chyba najbardziej ucieszą ich upominki, które w dziś można wygrać w konkursowym maratonie.

Ten dzień upłynie pod hasłem „Urodziny na Piątkę!” i z 10. zagadkami.
Odbędzie się bowiem dziesięć minikonkursów. Adresujemy je do dzieci w wieku od 2 do 14 lat

Od godz. 9.oo do godz. 18.oo, na tej stronie ukazują się pytania – co godzinę jedno, oczywiście związane z naszymi programami, ulubionymi bajkami i ich bohaterami.
Odpowiedź na zagadkę z danej godziny trzeba do nas przesłać w ciągu 60 minut od jej ogłoszenia, mailem na adres abc@tvp.pl.
Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi, które napłyną w regulaminowym czasie (60’) Redakcyjne Jury losowo wyłoni trzydzieścioro laureatów.
I tak będzie co godzinę.
Ostatnie, dziesiąte pytanie zadamy o godz. 18.oo.
Zatem obdarujemy 3oo dzieci.
Wyniki konkursu, czyli listy laureatów opublikujemy na tej stronie do 28 lutego.

Nagrodami głównymi w naszej urodzinowej zabawie będą gry planszowe lub układanki (można je obejrzeć na zdjęciach) i książki, a do każdego prezentu dołączymy gadżet TVP ABC: breloczek z Anakondą, Boćkiem lub Cielaczkiem, odblask, smycz, zakreślacz lub długopis czy ołówek.


Uwaga!!! – podajemy instrukcję, dotyczącą maila z odpowiedzią:
1. W temacie maila wpisujemy godzinę, o której dane pytanie pojawiło się na stronie np. godz. 9.oo.
2. W treści maila podajemy odpowiedź na pytanie z danej godziny.
3. W treści maila również wpisujemy: imię, nazwisko, wiek dziecka oraz adres korespondencyjny.
4. Mail musi zostać wysłany przed upływem godziny od ogłoszenia danego pytania, czyli w wypadku pytania z godz. 9.oo, wiadomość trzeba do nas przesłać najpóźniej do godz. 10.oo (będzie brana pod uwagę godzina wpłynięcia maila do skrzynki abc@tvp.pl)
5. Niespełnienie któregokolwiek z punktów tej instrukcji będzie traktowane jak zła odpowiedź!

Oczywiście w wypadku dzieci poniżej 13 lat, mail w ich imieniu mogą wysłać wyłącznie rodzice (opiekunowie prawni).

Pytanie – godz. 9.oo

Który z Domisiów najlepiej czyta? Ta postać często zasiada na ławce przed domkiem i głośno czyta bajki innym Domisiakom.
Odpowiedź – To Amelka, która sama dużo czyta i bardzo lubi czytać innym Domisiom.
O godz. 9.oo otrzymaliśmy 1061 maili. Los uśmiechnął się do:
1. Ignacego Stelmacha, 4 lata, Kraków
2. Marii Zapletal, 3 lata, Warszawa
3. Oliwiera Sokołowskiego, 6 lat, Niecenia
4. Piotra Strycharza, 4 latka, Mielec
5. Juliana Machnika, 5 lat, Krosno
6. Dominika Mitki, 7 lat, Zabagnie
7. Natalii Sołtysik, 5 lat, Żory
8. Adam Dorosz , 8 lat, Urzędów
9. Olek (6 lat) i Ala (2 lata) Wiśniewscy, Milanówek
10. Filipka Kumora, 2,5 roku, Wysoka Lelowska
11. Kamila Kostaniaka, 2, 5 roku, Warka
12. Alicji Chrust, 5 lat, Ząbki
13. Marianna Zięcina, 2 latka, Warszawa
14. Piotrka Grodzkiego, 6 lat, Tchórznica
15. Leny Dudziak, 3 latka, Zemborzyce Dolne
16. Aleksandry Gajzner, 7 lat, Poraj
17. Leny Szerszeń, 6 lat, Rejowiec Fabryczny
18. Oliwii (4 lata), Kamili (7 lat) i Mateusza (9 lat), Bytom
19. Zuzanny Serewiś, 7 lat, Szczecin
20. Darii Panny, 3 latka, Kraków
21. Antosia Mika, 2,5 roku, Łódź
22. Filipa Michalskiego, 2 latka Maksymilianowo
23. Arona Olesika, 3 latka, Rogozino
24. Beaty Bartkowiak, 7 lat, Kcynia
25. Marceliny Żarny, 4,5 roku Kikowo
26. Kuby Kosika, 5,5 roku, Poniatowa
27. Igi (5 lat) i Kuby (3 lata) Jakubowskich Radom
28. Kuby (4 lata) i Oli 11 lat) Murzyńskich, Serby
29. Alicji Szleper, 3,5 roku, Kłobuck
30. Zuzanny Zych, 4 lata, Dybków

Zadanie – godz. 10.oo

Jednym z prowadzących Teleranek jest Antek Scardina. Brał on też udział w innym programie Telewizji Polskiej. Podaj tytuł tego programu.
Odpowiedź – Antek Scardina jest finalistą 1. edycji „The Voice Kids”.
Losowaliśmy z 1363 maili.
Laureatami z godz. 10.oo są:
1. Wiktoria Kowolik, 6 lat, Katowice
2. Kacper Kępka, 4,5 roku, Jasienica
3. Joasia Zając, 7 lat, Ligota
4. Wojtek Dadacz, 8 lat, Biała Podlaska
5. Nicola Krawczyk, 7 lat, Janowice
6. Patrycja Lewandowska, 6 lat, Łopuszka Wielka
7. Aleksander Góral, 5 lat, Starcza
8. Piotr Skorobohaty, 5 lat, Gorzów Śląski
9. Maja Trusiak , 2,5 roku, Łężeczki
10. Dominika Zemła, 12 lat, Myszków
11. Julia Jabłońska, 13 lat, Wrocław
12. Kaja Sierociuk, 8 lat, Dąbie
13. Marcel Szczepara, 6 lat, Bukowno
14. Maja Wilk, 5 lat, Tłuszcz
15. Ola Kukioła, 5 lat, Bielsko-Biała
16. Ania Bosiacka, 6 lat, Janikowo
17. Ewa Wojno, 7 lat, Nowa Wieś
18. Sebastian Szczygieł, 5 lat, Łopuszka Mała
19. Ania Borkowska, 6 lat, Siedliska
20. Amelia Ciesielska, 8 lat, Gdańsk
21. Anna Lesisz, 6 lat, Majdan Sobolewski
22. Tomek (6 lat) i Małgosia (4 lata) Sowa Kraków
23. Krystian Maciejak, 8 lat, Mikanów
24. Jaś Kłusek, 6 lat, Rumia 25. Filip Chłopicki, 6 lat, Kutno
26. Konrad Kowalczyk, 6 lat, Gorzów Wielkopolski
27. Mikołaj Przepióra, 6 lat, Borki
28. Marcelina Duda, 4 lata, Wola Karczewska
29. Jagoda Raźna, 5 lat, Przyborowice Dolne
30. Eliza Zalasińska, 6 lat, Częstochowa

Pytanie – godz. 11.oo

W jakim języku mówi babcia małej Marinette?
Odpowiedź – Babcia Marinette mówi po francusku, ale z domieszką obcych, tylko babci znanych słów.
Z 1411 maili z odpowiedziami nadesłanymi na pytanie z godz. 11.oo jury wylosowało 30 laureatów. Są to:
1. Oliwier Owczarek, 7 lat, Kociszew
2. Mikołaj Szkwarek, 4 lata, Wschowa
3. Alicja (7 lat) i Izabela (3 latka) Sawickie, Gozdów
4. Sara Smuk, 4 lata, Kłoda
5. Natalia Matulska 4 lata Warszawa
6. Agnieszka Zabawa, 2 latka, Szynwałd
7. Maja Mańka, 4 lata, Frelichów
8. Norbert Burda, 6 lat, Czernin
9. Krysia Łazarska, 6 lat Woźnice
10. Michalina Koziatek, 10 lat, Rapaty Górki
11. Szymon Totoń, 3 latka, Złotów
12. Mikołaj Krysta, 7 lat, Skoczów
13. Wiktoria Raś, 2 latka, Ropczyce
14. Miłosz Kuśnierz, 3 latka, Łomnica
15. Bruno Ejchler, 5 lat, Karczmiska Pierwsze
16. Jakub Gondro, 5 lat, Racławiczki
17. Wiktor Milczarek, 4 lata, Olsztyn
18. Fabian Szuman, 4 lata, Pleszew
19. Krzysztof Ryszka, 8 lat, Rybnik
20. Patrycja Poniewierska, 5 lat, Rytomoczydła
21. Pola Girtler, 3 latka, Kalisz Pomorski
22. Karol Figura, 4 lata, Rajsko
23. Maja Majerska, 4 lata, Baczyn
24. Zuzanna Leszczyńska, 4 lata, Trąbczyn Dworski
25. Wiktor Bolek, 4,5 roku, Kozienice
26. Antosia Wierbol, 7 lat, Warszawa
27. Julia Sikorska, 4 lata, Uziębły
28. Krzysztof (12 lat) i Alicja (10 lat) Grzelakowie, Zabrze
29. Franio Szeloch, 6,5 roku, Warszawa
30. Nina Bawor, 4 lata, Krasne

Zadanie – godz. 12.oo

Wymień tytuły trzech animowanych seriali, których polskie premiery odbyły się w TVP ABC.
Odpowiedź – W TVP ABC swoją polską premierę miały: „Super Wings”, „Masza i niedźwiedź”, „Mała Marinette”, „Heidi”, „Ernest i Celestyna”, „Krecik i Panda”, „Yakari”.
Na to pytanie napłynęło 1348 maili z odpowiedziami.
Laureatami o godz. 12.oo są:
1. Conrad Lipkowski, 3 lata Gliwice
2. Szymon Pęcak, 9 lat, Grabiny
3. Szymon Plata, 5 lat, Stronie
4. Milenka Drzazga, 10 lat, Sielce
5. Nikola Franczyk, 6 lat, Szyk
6. Antosia Kreft, 5 lat Gdańsk
7. Zuzia Fal, 5 lat, Rajsko
8. Nikodem Tomczuk, 2 latka, Grudziądz
9. Jagódka Janiszewska, 3 latka, Gromiec
10. Ania Neska, 6 lat, Ruda
11. Aleksandra Górecka, 2 latka, Krzywica
12. Aleksandra Kłóś, 3 latka, Rzezawa
13. Maja Brzykcy, 4 lata, Annowo
14. Emilia Bilińska, 14 lat, Kolonia-Sobolew
15. Adaś Szczur, 5 lat, Warszawa
16. Mateusz Szymczak, 3 lata, Ostrów Wielkopolski
17. Sebastian Grzeszczyk, 8 lat, Lipsko
18. Leon Rakowiecki, 2,5 roku, Dryszczów
19. Karol Hybel, 4 lata, Nowy Sącz
20. Emily Kremser, 3 latka, Strzelce Opolskie
21. Jakub Próchniak, 5 lat, Młynki
22. Kazik Kurzawa, 6 lat, Bytom
23. Izabela Kondracka, 5 lat, 24. Stasiu Bonecki, 6 lat, Ruda Śląska
25. Tosia (5 lat) i Jędrek (8 lat) Królowie Poznań
26. Piotr Paliwoda, 9 lat, Mętków
27. Maksymilian Lulek, 5 lat, Łódź
28. Stefania Kuberska, 4 lata, Bielsko-Biała
29. Dominika Jankowiak, 8 lat, Jaroszowiec
30. Kacper Obacz, 5 lat, Smolarnia

Pytanie – godz. 13.oo

Jak ma na imię kontroler z wieży odlotów, rozdzielający zadania dla Super Wings?
Odpowiedź – To Adam.
1731 maili z odpowiedziami na pytanie z godz. 13.oo wpłynęło do skrzynki abc.
Wśród laureatów znaleźli się:
1. Milena Syguła, 4 lata, Wola Wielka
2. Piotr (6 lat) i Milena (3 latka) Gromotka, Opole
3. Czarek Pruś, 3 latka, Dąbrowa Górnicza
4. Milena Rendaszka, 8,5 roku, Sulbiny
5. Ksawery Wabik, 3 latka, Brzeźno Szlacheckie
6. Milena Bujoczek, 7 lat, Bytom
7. Nikola Sykson, 4 lata, Warszawa
8. Wojciech Watros, 4 lata, Wołomin
9. Milena Ewa Kowalska, 3 latka, Władysławowo
10. Roksana Bartman, 9 lat, Żurawiczki
11. Milena Barszcz, 4 lata, Damnica
12. Michał Tarchała, 6 lat, Tarnów
13. Kornelia Kopiuk, 2,5 roku, Nowy Stręczyn 14. Dawid Wierzbicki, 2lata, Czeladź
15. Zuzia Nylec, 4 lata, Ligęzów
16. Wiktoria Jagodzińska, 8 lat, Elbląg
17. Gracjan Szulist, 10 lat, Mieroszów
18. Maria Szczepańska, prawie 3 latka, Gryfino
19. Aleksandra Ożga, 4 lata, Szczawno-Zdrój
20. Nikola Dłubak, 3latka, Janów Lubelski
21. Zuzanna Kozłowska, 6 lat, Dobrogościce
22. Olivier Śpiewak, 2,5 roku, Głogów
23. Kalinka Błąd, 3,5 roku, Kolbuszowa
24. Kacper Habrych, 6 lat, Stobrawa
25. Malwina Maciaszek, 5 lat, Kramsk Łęgi
26. Antosia (3,5), Staś (6) Sternalowie Poznań
27. Paulinka Danilkiewicz, 3 latka, Oleśnica
28. Marta Tkacz, 6 lat, Żyrardów
29. Wiktor Stanek, 3 lata, Bolesław
30. Zosia Cieślak, 2 latka, Dębienko

Pytanie – godz. 14.oo

Jaki tytuł ma polski serial animowany, który opowiada o przygodach małej ryjówki?
Odpowiedź – „Pamiętnik Florki”.
O godz. 14.oo padł rekord – odebraliśmy 1776 maili.
Laureatami są:
1. Andżelika Świder, 5 lat, Kopanina Kamieńska
2. Julia Siwek, 2,5 roku Stary Miastków
3. Nikola Potrykus, 8 lat, Luzino
4. Marta (10 lat) i Agata (5 lat) Rakowskie, Inowrocław
5. Wojciech Loryś, 4,5 roku, Białystok
6. Amelia Janus, 2 latka, Miechów-Charsznica
7. Jaś Ruszyński, 4 lata, Ośno Lubuskie
8. Natalia Kowal, 6 lat, Pilcza Żelichowska
9. Fabian Grzybek, 8 lat, Dobrogościce
10. Eliza Hys, 6,5 roku, Wola Rębkowska
11. Marta (8 lat) i Zosia (3,5 lat) Sobik Jastrzębie-Zdrój
12. Magda Wąsik, 6 lat, Tarłów
13. Mateusz Zbrzezny, 8 lat, Kurzycko
14. Basia (6 lat) i Gosia (3 latka) Dudanowicz, Olecko
15. Dorota Matusiak, 12 lat, Krapkowice
16. Tymoteusz Halkowicz, 3 latka, Zielona Góra
17. Michał Lisowski, 4 lata, Stąporków
18. Mateusz Huteriak, 5 lat, Gaworzyce
19. Nathan Kilimann, 5 lat, Szczytno
20. Adaś Obuch-Kaznecki, 2,5 lat, Rzeszów
21. Julia Kolczyńska, 4 lata, Żyrardów
22. Lilianna Skierka, 8 lat, Bytów
23. Nadia Wasiniewska, 5 lat, Koszalin
24. Hanna Makuch, 8 lat, Pionki
25. Alicja Iwanek, 4 lata, Konstatynów
26. Laura Chyczewska, 7 lat, Radlin
27. Antek Klimiuk, 5 lat, Dereźnia-Zagrody
28. Olek Jaskólski, 3 latka, Witkowo
29. Norbert Kogut, 12 lat Zmysłówka
30. Jan Józefacki, 4 lata, Niemce

Pytanie – godz. 15.oo

Jaki zawód wykonuje jeden z głównych bohaterów programu „Zwierzaki Czytaki” – opiekun Rysi i Szymka – Michał?
Michał jest aktorem.
O godz. 15.oo jury losowało zwycięzców z 1255 maili.
Są nimi:
1. Antonia Tomczak, 2,5 roku, Ząbki
2. Olena Langiewicz, 6 lat, Darłowo
3. Bożena Willecka, 7 lat, Trutnowo
4. Emilia Czarnecka, 4 lata, Żnin
5. Liliana Lemich, 6,5 roku, Krasice
6. Adela (2 lata) i Szczepan (5 lat) Kruczyńscy, Pawłowice Śląskie
7. Wiktor Miklasiński, 4 lata, Skała
8. Marcina Klimont, 4,5 roku, Lubliniec
9. Laura Wierzchowska, 4 lata, Krynica
10. Cheyenne-Blue Supronowicz-Wasilków, 5 lat, Warszawa
11. Mateusz Tomczyk, 6,5 roku, Łódź
12. Antonina Kaik, 3 latka, Tarchały Wielkie
13. Maksymilian Mikos, 8 lat, Karwodrza
14. Maria Walczyk, 6 lat, Dębica
15. Nina Halemba, 3 latka, Gliwice
16. Nikodem Kaczmarski, 2 latka, Podlesice
17. Hanna Wenta, 7 lat, Siemirowice
18. Szymon Zalasiński, 2,5 roku, Częstochowa
19. Kinga Marciszewska, 5,5 roku, Naruszewo
20. Wiktoria Muża, 4 lata, Lębork,
21. Michał Kapski, 3 lata, Boruja Kościelna
22. Amelia Koszczał, 4 lata, Jonne
23. Maciej Mielcarz, 4 lata, Długa Szlachecka
24. Adrian Dyrek, 4,5 roku, Przyszowa
25. Oliwia Korusiewicz, 2,5 roku, Łódź
26. Anastazja Meyer, 2 latka, Rudnik
27. Natalia Kamińska, 8 lat, Mosina
28. Oliwia Pniewska, 5 lat, Płock
29. Dobrusia Kuształa, 6 lat, Kiwity
30. Emilia Sitnik, 3 lata, Ustronie Morskie

Pytanie – godz. 16.oo

Kto jest najlepszym przyjacielem Scooby Doo?
Najlepszym przyjacielem Scooby Doo jest Kudłaty.
Na to pytanie nadesłano 1734 maile z odpowiedziami.
Laureatami są:
1. Dawid Wolski, 4 lata, Łęki Szlacheckie
2. Gabriela Kaczmarek, 5 lat, Kamienna
3. Jakub Jakimenko, 2,5 roku, Chorzów
4. Wiktoria Kubiak, 9 lat, Iwonicz-Zdrój
5. Florentynka Pawłowska, 7 lat, Gręblin
6. Radosław Pindor, 4 lata, Stanisławów
7. Julia Bies,5 lat, Andrychów
8. Franciszek Zając, 6 lat, Czempiń
9. Igor Łakomiak, 4 lata, Aleksandrów
10. Oliwia Nawalaniec, 4 lata, Piecewo
11. Edyta Kwiatek, 4 lata, Wilczonek
12. Nadia Grajny, 5 lat, Kuków
13. Zosia Wojtala, 6 lat, Rączki
14. Szymon Leśniak, 6 lat, Nowy Sącz
15. Sandra Kumala, 10 lat, Zelczyna
16. Katarzyna Karnas, 3,5 roku, Dylągówka
17. Paulina Babin, 8 lat, Gryfów Śląski
18. Mateusz Meryk, 4,5 roku, Olesno
19. Łukasz Richter, 3 latka, Jeleńska Huta
20. Alicja Szlingert, 6 lat, Lubiszyn
21. Ania Ogiela, 6 lat, Połomia
22. Julia Krakowiak, 7 lat, Sieraków
23. Natalia Jarzyńska, 8 lat, Kielce
24. Krzyś Kostecki, 5 lat, Bielsko-Biała
25. Amelia Tobojko, 8 lat, Sumówko
26. Natalka Skoczek, 2,5 roku, Zgierz
27. Zuzanna Kurowska, 7 lat, Dąbrowica Mała
28. Natan Maćkowiak , 4 lata, Piotrków Trybunalski
29. Dominik Mitka, 7 lat, Zabagnie,
30. Kacper Mincer, 3 lata, Skarżysko-Kamienna

Pytanie – godz. 17.oo

Jaki jest tytuł programu, który codziennie kończy Wieczorynkę?
Odpowiedź – Codziennie na zakończenie Wieczorynki dzieci słuchają różnych bajek, opowiadań a nawet wierszy we wspaniałej interpretacji znakomitych aktorów. Ten program nosi tytuł „Czytanie przed spaniem”.
O godz. 17.oo było blisko rekordu, otrzymaliśmy 1734 maile z odpowiedziami.
Oto werdykt jury:
1. Dominik Korzeniowski, 6 lat, Sopot
2. Jakub Wasilewski, 3 lata, Nowe Sioło
3. Alan Dzikowski, 3 latka, Stara Kakawa
4. Wojtuś (5 lat) i Lidia (9 lat) Zduńczykowie, Łomża
5. Aleksandra Wosek, 9 lat, Pabianice
6. Patryk (2 latka) i Bartosz (12 lat) Grab, Jasło
7. Zosia Biskup, 7 lat, Lędziny
8. Maria Budziak, 6 lat, Lusówko
9. Adam Napora, 6 lat, Knurów
10. Natalka(6 lat) i Adaś (4 latka) Wrona, Sztombergi
11. Wiktor (8 lat) i Julka (5 lat) Mrozowicz, Bydgoszcz
12. Paweł Gleba, 5 lat, Olsztyn
13. Wiktor Zając, 7 lat, Konin
14. Zuzanna Skorupska, 7 lat, Młodzieszyn
15. Wojciech (4,5 roku) i Kajetan (2,5 roku) Filipek, Rowiska
16. Antoni Syroka, 4 lata, Konin
17. Kacper Filipczuk, 9 lat, Chełm
18. Jakub Ciećka, 3 latka, Wójcin
19. Iga Siuda, 4 lata, Radom
20. Oliwia Rybak, 3,5 roku, Majdan Surhowski
21. Lena Lachowska, 9 lat, Jarosław
22. Hanna Smutrykowska, 5 lat, Lipowa
23. Wiktoria Grabowska, lat 7 Hel
24. Zuzanna Czyrkiewicz, 4 lata, Starogard Gdański
25. Bartosz Dziob, 4 lata, Zagaje
26. Franciszek (4 lata) i Zuzanna(2 latka) Sianos, Ustronie Morskie
27. Katarzyna Pykosz, 5 lat, Szczecin
28. Fabian Sitek, 2 latka, Iłża
29. Hanna Cichowlaz, 2 latka, Trzemesna
30. Oliwier Sturma, 4 lata, Łaziska

Pytanie – godz. 18.oo

Od kiedy w TVP ABC będzie można oglądać premierowe odcinki kolejnej serii „Inazuma Eleven”?
Odpowiedź – Premierowe odcinki, nową serię „Inazuma Eleven” będzie można oglądać od 20 kwietnia 2019.
Na pytanie z godz. 18.oo odebraliśmy 1400 maili.
Laureatami są:
1. Maks Wacowski, 8 lat, Kłobuck
2. Basia Baj, 4 lata, Gdynia
3. Małgorzata Maniak, 13 lat, Kraków
4. Estera Syska, 6 lat, Kleszczewo Kościerskie
5. Julia Król, 7 lat, Wlewo
6. Florian Biela, 4 lata, Orzesze
7. Karol Makuch, 6 lat, Osiny
8. Julia Siemionek, 4 lata, Łuków
9. Hanna Wojtas, 6 lat, Męcina Mała
10. Martyna Ostachowska, 8 lat, Nowa Góra
11. Liliana Drost, 4 lata, Krzyż Wielkopolski
12. Kornelia Gidzgier, 4 lata, Danków
13. Tomek Postek, 13 lat, Rząśnik Majdan
14. Aleksander Włodarczyk, 4 lata, Radzyń Podlaski
15. Blanka Szymańska, 3 latka, Kutno
16. Franciszek Drapała, 4 lata, Szczecin
17. Edyta Jasińska, 8 lat, Leziona
18. Ania Pietrasik, 8 lat, Kieźliny
19. Halina Cyganik, 8 lat, Kraków
20. Martyna Kalbarczyk, 7 lat, Iława
21. Antoni Galicki, 3 latka, Raczki
22. Florentyna Majkowska, 7 lat, Ząbkowice Śląskie
23. Filip (6 lat) Kamila (5 lat) Janiczek, Żegocina
24. Hanna Stasierska, 3 latka, Chynowa
25. Staś Nowak, 4 lata, Krzeszowice
26. Mateusz Przybyłko, 4 lata, Tychy
27. Dawid Rzeszutek, 6 lat, Kamień
28. Zuzia Nowak, 5,5 roku, Doły
29. Igor Ślusarczyk, 5 lat, Łabędziów
30. Szymon Nischnik, 5 lat, Gdynia

pozostałe aktualności