foto

Wkrótce najpiękniejsze święta w roku – Boże Narodzenie! To już najwyższy czas, by pomyśleć o ozdobach choinkowych i kartach świątecznych. Zapraszamy do Wilanowa na tematyczne warsztaty i spacery, które co nieco skrócą czas oczekiwania na świąteczne dni i pozwolą się do nich przygotować iście po królewsku!

9 i 16 grudnia, godz. 12.oo-15.oo – KRÓLEWSKA PRACOWNIA BOMBEK – warsztaty malarskie
W wilanowskiej pracowni bombek będzie można stworzyć unikatowe ozdoby choinkowe z motywami dekoracyjnymi z wnętrz królewskiej rezydencji. Inspiracją będą również oryginalnymi zdobieniami przedmiotów codziennego użytku z kolekcji wilanowskiej.
Zajęcia są adresowane do dzieci, które ukończyły 7 lat i do dorosłych. Wstęp dla dzieci w wieku od 7 do 16 lat kosztuje złotówkę.

15 grudnia, godz. 10.3o-12.oo – CZY KRÓL JAN III WYSYŁAŁ KARTKI ŚWIĄTECZNE? – warsztaty drukarskie
Sprawdzimy, czy dzisiejszy papier nadawałby się na „królewską pocztówkę”. Wszyscy uczestnicy warsztatów będą mogli wydrukować na prasie wyjątkową kartę świąteczną z wizerunkiem pałacu Wilanowie, a potem ją pokolorować i wysłać z ręcznie wykaligrafowanymi gęsim piórem życzeniami!
Zapraszamy dzieci w wieku6+ i dorosłych. Koszt to 10 zł/osoby.

15 i 16 grudnia, godz. 13.3o–15.oo – BOŻE NARODZENIE w WILANOWSKIM PAŁACU – spacer tematyczny
Tajemnica Bożego Narodzenia od zawsze była inspiracją dla artystów. Cud boskich narodzin i radość macierzyństwa została uwieczniona i zaprezentowana w rozproszonym świetle wypełniającym królewskie komnaty. Zapraszamy na spacer, który pozwoli zrozumieć czasami bardzo rozbudowaną symbolikę ukrytą w obrazach oraz poczuć świąteczną atmosferę oczekiwania.

pozostałe aktualności