foto

Stołeczny Teatr PALLADIUM ma bardzo interesujący repertuar dla najmłodszych – bajki baletowe i musicale.
Rodzinne wyjście na taki spektakl to doskonała okazja, by dziecko poznało piękną muzykę i zachwyciło się niezwykłym tańcem.

TANECZNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA
To 60-minutowy spektakl taneczno-edukacyjny.
Pewnego dnia, podczas rozgrzewki w tanecznej sali toczy się zawzięta dyskusja i spór. Nie jest to zwykła kłótnia, ale taneczna bitwa. Zapytają państwo – dlaczego i o co? O odwieczne pytanie, który taniec jest najważniejszy – balet czy hip hop, a może…
Aby wyjaśnić raz na zawsze ten spór nauczyciel tańca postanawia zabrać głównych bohaterów w daleką podróż, podczas której odkrywają oni najsłynniejsze tańce, muzykę i kulturę różnych zakątków świata.
No to wyruszamy.
Na początek zaglądamy do Rosji, odwiedzamy też Francję, gdzie króluje najbardziej popisowy przebój parkietów. Ktoś wie z jakiego tańca słynie Paryż?
Pojedziemy do gorącej Hiszpanii, ruszymy dalej, aż do Argentyny i USA.
Zawitamy na plaże wyspy Haiti z tańcem hula, zwiedzimy tajemniczą Japonię i Indie, gdzie poznamy kulturę wschodu.
Zatańczymy afro a na zakończenie podróży do wspólnej zabawy porwie dzieci…. Nie, tego nie zdradzimy, będzie trochę emocji. Jak to w podróży. Jedno jest pewne „Taneczna podróż dookoła świata” to dobra zabawa, porywająca muzyka, barwne kostiumy i ogólnie niezła jazda.
To także niepowtarzalna lekcja muzyki, nauka o odległych kulturach i expresowa nauka tańca.
Czy Państwa pociechy są gotowe na taką wyprawę? Radzimy, całą rodziną przygotujcie się do niej, weźcie ze sobą wygodne buty, przewiewne ubranie no i może przyjaciela – to podstawa, bo nie usiedzicie spokojnie na swoich miejscach.

NAJPIĘNIEJSZE BAJKI BALETOWE
„Najpiękniejsze bajki baletowe” to spektakl, który przenosi młodych widzów do roztańczonego i kolorowego świata baśni i baletu.
Dzieci na żywo spotkają się z ulubionymi postaciami tańca znanymi z książek, filmów i opowieści.
Która bajka jest najpiękniejsza? Można to samemu ocenić z bliska: zobaczyć, usłyszeć i dotknąć, bo to najpiękniejsze bajki baletowe w trzech wymiarach. A co zobaczą dzieci? Są balety: „Śpiąca Królewna”, „Dziadek do Orzechów”, „Jezioro Łabędzie”, „Czerwony Kapturek” i inne z ulubionymi postaciami.
Niezwykła muzyka Piotra Czajkowskiego, Sergiusza Prokofiewa iprzepiękne kostiumy zapierające dech oczarują młodych widzów, którzy poczują się jakby byli w tych bajkach wraz z ulubionymi bohaterami.
A po spektaklu – niespodzianka. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dzieci będą mogły z bliska przyjrzeć się Odetcie lub księżniczce Aurorze, porozmawiać lub zrobić z nimi zdjęcia i zdobyć autografy ulubionych bohaterów. A może ktoś z widzów zakocha się w tańcu i będzie chciał zacząć tańczyć. Sam będzie mógł zapytać bohaterów z bajki jak rozpocząć przygodę z tańcem i baletem.

BALET JEZIORO ŁABĘDZIE
Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie” zabiera dzieci do baśniowej krainy tańca i muzyki.
Młodzi widzowie poznają historię Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta.
To opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, zdradzie, bólu, potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Czy miłość i uczucie księcia Zygfryda ocalą Odettę przed klątwą Rotbarta? Czy uda jej się powrócić do świata ludzi?
Tego widzowie dowiedzą się już wkrótce, kiedy nadlecą łabędzie z baśniowej krainy… i zabiorą publiczność na swych skrzydłach do baletowego świata księżniczki Odetty.

Spektakl „Jezioro Łabędzie” to inscenizacja łącząca klasykę baletu ze współczesnym tańcem. Jest skierowany do dzieci w wieku od 3 do 100 lat. Oczaruje zarówno młodych widzów, jak i dorosłych.

CZARODZIEJ
Iluzjonista Tomasz Jusza napisał na swoim oficjalnym profilu na facebooku taki komentarz spektaklu: „Pamiętacie, jak pisałem o tym, że wybieram się na spektakl „Czarodziej” do Warszawy? Właśnie wróciłem, pełen pozytywnych wrażeń, oczarowany bajkową magią spektaklu w reżyserii Wojtka Rotowskiego. Na deskach Teatru Palladium zagościło to, co w iluzji scenicznej jest najpiękniejsze – emocje – wywołane pięknymi efektami iluzji wspartej znakomitą grą świateł, dźwięku, efektów specjalnych i video-mappingu. Jako osoba, która na co dzień staje po tej drugiej stronie lustra, wiem jak bardzo zmienia się odbiór efektów iluzji, gdy jest możliwość zaprezentowania ich w odpowiedniej aranżacji, z odpowiednim światłem, muzyką, tłem za plecami. Wojtek i jego partnerzy na scenie – Julia Pasiorowska, Ada Gostkowska i Julian Waglewski – wspaniale wykorzystali te możliwości. Nie tylko do czarów, ale również do wspaniałych akrobacji, żonglerki, śpiewu czy gry aktorskiej. Żałuję tylko, że moje pendolino tak szybko odjeżdżało – nie miałem okazji na spokojnie porozmawiać z artystami, skończyło się więc na szybkim uścisku dłoni w foyer. Polecam wszystkim ten spektakl, bo naprawdę warto wierzyć w magię… magię sceny i życia.”
Czy magia naprawdę istnieje? Spektakl „Czarodziej” to niezwykła podróż w krainę iluzji. Pewnego razu, w pewnym domu, w pokoju Julii pojawia się Czarodziej (Wojtek Rotowski) odwracając jej świat do góry nogami. Gdy ulubiony pluszowy pajac ożywa, jest to dopiero początek magicznej przygody.
Wspaniała oprawa muzyczna, barwne kostiumy a przede wszystkim wiele niezwykłych, magicznych wrażeń. Kto jako pierwszy przeciął kobietę na pół? Skąd wziął się śnieg? Czy da się zmienić sukienkę w czasie krótszym niż sekunda? Spektakl pokaże czym jest świat iluzji i dlaczego każdy może zostać czarodziejem. Dzieci nie tylko zobaczą magię z bliska, ale będą mogły jej dotknąć, doświadczyć i poczuć. A może i widzowie staną na scenie, aby przekonać się jak niezwykły może być świat naszej wyobraźni.
Kiedy uwierzy się w nasze marzenia wszystko co było dotąd niemożliwe, zdarzy się naprawdę. MAGIA JEST W NAS.
Po spektaklu odbywa się spotkanie z artystami w foyer Teatru Palladium. Można z nimi porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie, otrzymać autograf a może też coś wyczarować?

CALINECZKA
Jak zmierzyć miłość, jeśli jej wielkość mieści się w sercu? Teatr Palladium przedstawia musical CALINECZKA inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena, który w fabularnej warstwie jest jej dojrzalszą wersją.
Spektakl w wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wykorzystujący elementy tańca, pięknej scenografii, gry świateł, niesamowitych kostiumów, elementów kaskaderskich – taniec na szarfie, podwieszonej pod sufitem. Scenariusz napisała Małgorzata Szabłowska, która jednocześnie jest twórczynią scenografii i reżyserką przedstawienia. Musical przenosi widzów w świat wyobraźni, by udowodnić, że nawet najmniejsza istota jest dla kogoś całym światem, a jedyną istotną w życiu miarą jest wielkość serca.
To historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi, spełnianiu marzeń i prawdziwej miłości. Przygody, które spotykają główną bohaterkę, w metaforyczny sposób ukazują wyzwania, z jakimi współcześnie zmierza się każdy, wchodzący w dojrzałe życie, młody człowiek – podporządkowanie tradycji, wykluczenie przez grupę, samotność i pogoń za materializmem.
Jednak wszystkie perypetie prowadzą główną bohaterkę do odkrycia, że dzięki poznaniu i zaakceptowaniu siebie, każdy ma prawo mieć nadzieję na szczęście. Intencją autorów było stworzenie spektaklu, który pozwoli odetchnąć widzom od bolączek dnia codziennego i sprawi, że poczują się zainspirowani i pewni, że mają prawo do realizacji marzeń.
Dzięki zaangażowaniu artystów, którzy reprezentują różne dziedziny sztuki, musical pulsuje wyjątkową energią na wielu płaszczyznach. Jego muzyczny i wizualny rozmach wykracza daleko poza niewielkie ramy małego scenicznego spektaklu.
Zgadza się to z filozofią samego Hansa Christiana Andersena, który mawiał, że „wartość ma nie tylko sam podarunek, ale też sposób, w jaki zostaje ofiarowany”.
Dotychczasowy dorobek twórców pozwala oczekiwać, że ich familijne widowisko skutecznie zaczaruje młodych i urzeknie też i starszych widzów, którzy przypomną sobie lata niewinności, gdy wszystko wydawało się możliwe.
Spektakl jest adresowany do widzów w wieku 5+.

CALINECZKA to opowieść o maleńkiej dziewczynce, nie większej od ludzkiego kciuka, która narodziła się z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę. Uroda Calineczki spowodowała, że ropucha porwała ją na żonę dla swego syna – szczęśliwie udało jej się uciec z pomocą motyla i dwóch rybek. Nie dane było jednak jej długo cieszyć się wolnością, gdyż porwał ją chrabąszcz. Ten zabrał dziewczynkę do siebie, lecz porzucił ją pod wpływem rodziny, która uznała ją za brzydką. Tułająca się zimą po świecie Calineczka znalazła schronienie u polnej myszy, która z kolei wyswatała ją kretowi. Załamana, że będzie musiała spędzić resztę życia pod ziemią, Calineczka została uratowana przez ocaloną niegdyś przez siebie jaskółkę, która zaniosła ją na pole kwiatów. Tam dziewczynka spotkała króla elfów, którego pokochała i poślubiła. Podarował jej nowe imię oraz parę skrzydełek.
Autorska muzykę do musicalu napisał Wojtek Kostrzewa, kompozytor, multiinstrumentalista, aranżer, autor muzyki do pierwszego w Polsce fabularnego spektaklu iluzji pt. „CZARODZIEJ”, który miał prapremierę 30 maja 2015 roku na deskach Teatru Palladium. Okazał się ogromnym familijnym hitem stworzonym przez polskich realizatorów. Za animacje i video mapping odpowiada Ryszard Rogocki, twórca animacji do spektaklu „CZARODZIEJ” oraz efektów specjalnych do filmu „Za Niebieskimi Drzwiami”.

BALET KOPCIUSZEK
„Kopciuszek” to baletowa bajka z muzyką Sergieja Prokofiewa.
Spektakl jest skierowany przede wszystkim do najmłodszych widzów jako teatralna propozycja dla całej rodziny. Zachwyca i wzrusza do łez dzieci i dorosłych. Opowieść o „Kopciuszku’’ jest czytana z Wielkiej Księgi przez wróżkę tancerkę, która przenosi widzów w świat teatru i tańca.
…za górami za lasami…
…dawno dawno temu w królestwie Króla Ćwieczka…
…Siostry Kopciuszka biegły na bal, zasapane z poplątanymi włosami i dziurą w bucie…
Uczucia i przeżycia bohaterów są wyrażone językiem ruchu, który w szczególny sposób potrafi przekazać nawet najgłębsze ludzkie emocje.
Dopełnieniem przedstawienia są piękne neobarokowe kostiumy.
„Kopciuszek” jest nagradzany brawami już w trakcie trwania spektaklu.

pozostałe aktualności