foto

Prezydent Miasta Będzina zaprasza na spotkanie podróżnicze pt.: „Laponia – rok w krainie reniferów”, które odbędzie się 2 lutego 2018 roku w Pałacu Mieroszewskich.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wypełnioną majestatycznymi krajobrazami dzikiej natury podróż do północnej Szwecji, gdzie można przespać się w igloo w górach, poznać kim są Samowie – rdzenni mieszkańcy Laponii – i wyruszyć psim zaprzęgiem na poszukiwania świętego Mikołaja.
Usłyszycie mroźne opowieści z krainy reniferów, w której pełna wdzięku i magii zorza polarna rekompensuje prawie stałe ciemności panujące podczas polarnej nocy. Poznacie Laponię z perspektywy osoby, która stała się jej częścią, a nie tylko biernym obserwatorem.
Osobą, która z pasją opowie o swoich przygodach jest Emilia Długa (globfoterka), gość tego spotkania, która zabierze Was w podróż do Laponii i nie tylko.
Emilia Długa pochodzi z Bieszczad. Jest absolwentką filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i podróżniczą fotoblogerką znaną w sieci jako Globfoterka. Odwiedziła już 48 krajów na trzech kontynentach. Przez 10 miesięcy mieszkała w Laponii, gdzie podczas naukowego stypendium studiowała na kierunku reportersko-podróżniczym.
Po opowieści, popartej pięknymi zdjęciami z podróży, muzealni goście będą mieli okazję wziąć udział w dyskusji z prelegentem. Na koniec organizatorzy zaproszą na mały poczęstunek.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zapraszamy 2 lutego o godz. 17.oo do Muzeum Zagłębia w Będzinie, do Pałacu Mieroszewskich przy ul. Gzichowska 15.

pozostałe aktualności