foto

5 listopada 2017 w Pacanowie odbędzie się uroczysta prezentacja bestsellerowej powieści dla dzieci i młodzieży „Saga Jesionu”, autorstwa Magdaleny Zawadzkiej-Sołtysek, wydanej nakładem Europejskiego Centrum Bajki, połączona z adaptacją teatralną tekstu na deskach Małego Teatru. Premiera sztuki – o godz. 14.oo i 17.oo. Spotkanie z autorką książki jest zaplanowane na godz. 18. oo.

Powieść „Saga Jesionu” przenosi czytelników do świata dalekiej Północy, pełnego Wikingów, smoków, olbrzymów, dramatycznych walk i tajemniczych poszukiwań. Osnową intrygi jest skandynawski mit o porwaniu przez Olbrzymów bogini Idunn, opiekunki złotych jabłek i boskiej szafarki młodości. Bohater – dwunastoletni chłopiec o imieniu Niklas oraz towarzysząca mu skrzydlata kocica Lotna, wyruszają w długą wędrówkę, aby zapobiec wojnie grożącej ludzkości. Przemierzają kolejne światy, spotykając niezwykłych sprzymierzeńców i nieoczekiwanych wrogów.

Autorka książki, Magdalena Zawadzka-Sołtysek, zadebiutowała krótkimi formami dla najmłodszych wydanymi w zbiorowej publikacji „365 bajek na dobranoc”. Wielkie uznanie czytelników zdobyła jej powieść „Gra Bogów”, w której wykorzystała swoją historyczną pasję. Wiedzę o życiu codziennym Wikingów zdobyła dzięki członkostwu w grupie rekonstrukcyjnej zajmującej się odtwarzaniem i promowaniem kultury wczesnego średniowiecza.

„Saga Jesionu” ukazała się pod honorowym patronatem Konsulatu Honorowego Republiki Islandii w Warszawie, Patrimonium Europae, Centrum Słowian i Wikingów Wolin. Spektakl teatralny, który powstał na kanwie powieści, zostanie na stałe wprowadzony do repertuaru Małego Teatru Centrum Bajki i będzie prezentowany dziecięcej publiczności w całym kraju.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...