foto

Pełne upominków mikołajki z TVP ABC.
6 grudnia, w dniu tak lubianym przez dzieci, zorganizujemy konkursowy maraton. Zabawę w zgadywanki zaczniemy już o godz. 9.oo, a zakończymy o godz. 19.oo.
W mikołajki obdarujemy upominkami 100 dzieci.

Ten dzień upłynie pod hasłem „Czy znasz TVP ABC?”.
Odbędzie się dziesięć minikonkursów. Adresujemy je do dzieci w wieku od 2 do 14 lat

Od godz. 9.oo do godz. 18.oo, na tej stronie będą się ukazywać pytania – co godzinę jedno, oczywiście związane z naszymi programami, ulubionymi bajkami i ich bohaterami.
Odpowiedź na zagadkę z danej godziny trzeba do nas przesłać w ciągu 60 minut od jej ogłoszenia, mailem na adres abc@tvp.pl.
Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi, które napłyną w regulaminowym czasie (60’) Redakcyjne Jury losowo wyłoni dziesięcioro laureatów.
I tak będzie co godzinę.
Ostatnie, dziesiąte pytanie zadamy o godz. 18.oo.

Zatem obdarujemy sto dzieci.

Wyniki konkursu, czyli listy laureatów opublikujemy na tej stronie najpóźniej do 13 grudnia.

Nagrodami w minikonkursach będą gry planszowe lub książki, a do każdego upominku dołączymy gadżet TVP ABC: breloczki z Anakondą, Boćkiem lub Cielaczkiem, odblaski, długopisy baloniki.


Uwaga!!! – podajemy instrukcję, dotyczącą maila z odpowiedzią:
1. W temacie maila wpisujemy godzinę, o której dane pytanie pojawiło się na stronie np. godz. 9.oo.
2. W treści maila podajemy odpowiedź na pytanie z danej godziny.
3. W treści maila również wpisujemy: imię, nazwisko, wiek dziecka oraz adres korespondencyjny.
4. Mail musi zostać wysłany przed upływem godziny od ogłoszenia danego pytania, czyli w wypadku pytania z godz. 9.oo, wiadomość trzeba do nas przesłać najpóźniej do godz. 10.oo (będzie brana pod uwagę godzina wpłynięcia maila do skrzynki abc@tvp.pl)
5. Niespełnienie któregokolwiek z punktów tej instrukcji będzie traktowane jak zła odpowiedź!

Oczywiście w wypadku najmłodszych dzieci, mail w ich imieniu mogą wysłać rodzice lub starsze rodzeństwo.

Pytanie – godz. 9.oo

Kto w Domisiowie piecze pyszne ciasteczka?
Odpowiedź – Wyśmienite ciasteczka, uwielbiane przez Bazylego, piecze Amelka.

Laureatami są:
Marta Ludwikowska, 4 lata, Liszki
Wiktoria Wolna, 7 lat, Sowy
Alan Kunikowski, 5 lat, Gdynia
Emilka Dyczko, 7 lat, Męcina Mała
Hania (3,5 roku) i Radek (5 lat) Woźniakowie, Bielawa
Wiktoria (7 lat) i Wojciech (5 lat) Knap Hucisko
Lena Tomasiak, 3 latka, Niemce
Emilia Kawula, 3 latka, Kraków
Maja Krajewska, 4 lata, Świecie
Marcin Borowczak, 7 lat, Bukówiec Górny

Zadanie – godz. 10.oo

Wymień co najmniej pięć imion smerfów
Odpowiedź – Ważniak, Osiłek, Zgrywus, Smerfetka, Pracuś, Laluś, Ciamajda, Łasuch, Malarz ...

Spośród autorów maili z dobrymi odpowiedziami na pytanie z godz. 10.oo los uśmiechnął się do:
Julia Wietecha, 4,5 roku, Warszawa
Kacperka Nasilowskiego, 5 lat, Zawady
Antosi (3,5 roku) i Andrzeja (6 lat) Królów, Poznań
Julii Dutkowskiej, 3,5 roku, Ząbki
Bartłomieja Jędrzejewskiego, 3 latka, Klonowo
Asi Klonowskiej, 2 latka, Golub-Dobrzyń
Karola Knapika, 3 latka, Świńczów
Anny Urbańskiej, 7 lat, Dąbrówka
Danuty Grzywny, 8 lat, Michałówka
Krzysztofa Czapora, 11 lat, Rzeszów

Pytanie – godz. 11.oo

Jakie imiona nosi rodzeństwo występujące w teatrzyku, który co tydzień oglądacie w „Supełkowym ABC”?
Odpowiedź – Głównymi bohaterami supełkowego teatrzyku – bajeczki są Ala i Antek.

Spośród odpowiadających o godz. 11.oo nagrody dostaną:
Igorek Bałła, 3 latka, Tarnów
Filip Białota, 5,5 roku, Końskowola
Karolina Wieczorek, 5 lat, Rybnik
Wiktoria Brania, 3 latka, Spytkowice
Pola Staszak, 6 lat, Warszawa
Bartosz Lasek, 6 lat, Świnna Poręba
Nadia Malinowska, 3 lata, Gorczyn
Zosia Bąkowska, 2 latka, Żnin
Szymek Wnuk, 7 lat, Warszawa
Agata Piekarska, 5 lat, Puławy

Pytanie – godz. 12.oo

Jak nazywa się fantastyczna kraina, w której mieszkają bohaterowie bajki „Tree Fu Tom”?
Odpowiedź – Ta kraina Treetopolis.

Laureatami z godz. 12.oo są:
Julia Śmierzchalska, 5 lat, Tarnowa Łąka
Julia Jaskólska, 2 latka i 3 mies., Walichnowy
Tymoteusz Świniarski, 3 latka, Katowice
Paweł Lubaski, 2 latka, Wiercień
Natalia (2,5) i Dominika (5) Gawłowskie Włocławek
Wiktoria Klimaszewska, 12 lat, Pratków
Borys Przytarski, 3 lata, Gdańsk
Amelka Chęcińska, 3 latka, Bolesławów
Oskar Jędryka, 5 lat, Poręba Spytkowska
Anna Zalewska, 5 lat, Toruń

Pytanie – godz. 13.oo

O której godzinie w każdą sobotę jest emitowany muzyczny program „Petersburski Music Show”?
Odpowiedź – Ten program rozpoczyna się o godz. 15.1o.

Nagrody wyślemy do:
Mikołaja Mrozika, 5 lat, Grabków
Jana Wojewskiego, 12 lat, Cedry Wielkie
Kacpra Guminiaka, 4 lata, Nowa Wieś
Agatki Winieckiej, 5 lat, Lewin
Natalii Podwysockiej, 3 latka, Zduńska Wola
Nikolki Jarki, 6 lat, Emilianowo
Martyny Parol, 4 lata, Złotokłos
Antoniny Machowicz, 4 lata, Kalisz
Zuzi Borowy, 8 lat, Rząska
Martyny Magiery, 11 lat, Siemyśl

Pytanie – godz. 14.oo

Jaką nazwę nosi miasto, w którym mieszka strażak Sam?
Odpowiedź – Strażak Sam mieszka w Pontypandy, w Walii.

O godz. 14.oo zwyciężyli:
Amelia Fraszczak vel Jószczak, 2 latka i 4 mies., Łódź
Paweł Madzia, 9 lat, Nowy Sącz
Stasiu Smuk, 6 lat, Kłoda
Milena Białek, 4 lata, Drzewica
Weronika Śledziowska, 6 lat, Skarżysko-Kamienna
Mateusz Kudlacz, 8 lat, Dębica
Amelia Najdek, 11 lat, Wichów
Kostek Robert, 4 lata, Łódź
Nikolka Drężek , 4 lata, Miłuki
Bogusława Kura, 8 lat, Zdzieszowice

Zadanie – godz. 15.oo

Podaj imię i nazwisko prowadzącego przyrodniczy program „Mój zwierzyniec” i napisz, kim jest.
Odpowiedź – „Mój zwierzyniec” prowadzi dr Andrzej Kruszewicz, ornitolog, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Laureatami z godz. 15.oo są:
Marianna Jabłońska, 4 lata, Wrocław
Rozalia Supińska, 5 lat, Protasy
Hania Kacprzak, 2 latka, Sękowo
Maja Kuper, 5 lat, Miłakowo
Ignaś Stelmach, 2,5 roku, Kraków
Kubuś Popielarczyk, 5 lat, Lublin
Natalia Świat-Należnik, 7 lat, Wawrzeńczyce
Paulina Babin, 7 lat, Gryfów Śląski
Szymon Frąckowiak, 6 lat, Nad Bladówkiem
Dominika Cieśla, 7 lat, Trzcinica

Pytanie – godz. 16.oo

Jak ma na imię niewidzialny dla dorosłych przyjaciel Trefika i Treflinki?
Odpowiedź – To Mały Wujcio.

Ten konkurs wygrali:
Zosia Wachnicka, 4 lata, Kraków
Mikołaj Pieczonka, 4 lata, Krupski Młyn
Kacper Miętus, 10 lat, Warszawa
Liliana Myszka, 3 latka, Walowa Góra
Julia Piasecka, 8 lat, Dolne Wymiary
Piotrek Kowalski, 10 lat, Konin
Franciszek Zaleski, 3 latka, Malbork
Zosia Róg, 2 latka, Ostróda
Laura Kowalczyk, 3 latka, Sokołów Podlaski
Piotr Grodzki, 5 lat, Tchórznica

Zadanie – godz. 17.oo

Podaj tytuł animowanej bajki, której polska premiera miała miejsce tej jesieni w TVP ABC i z której bohaterami dzieci poznają świat.
Odpowiedź – To „Super Wings” – animowana opowieść o samolotach, które potrafią zmieniać się w roboty i dostarczają specjalne przesyłki do oczekujących na nie dzieci na całym świecie.

Laureatami są:
Kuba Tolarz, 5 lat, Wodzisław Śląski
Kacper Rózicki, 7 lat, Dzierzgowo
Nina Rokicka, 5 lat, Nowa Wieś
Julia Mrozowicz, 3 latka, Bydgoszcz
Aleksandra Wosek, 6 lat, Pabianice
Weronika Skiba, 5 lat, Tomice
Karol Lipka, 4 lata, Wadowice
Jakub Chmielak , 2,5 roku, Kowanówko
Emilia Marcisz, 4 lata, Żółków
Piotrek Marquardt, 5 lat, Gdańsk Zaspa

Pytanie – godz. 18.oo

Jakie imiona noszą bohaterowie nowego programu „Zwierzaki Czytaki”?
Odpowiedź – Bohaterami „Zwierzaków Czytaków” są Rysia i Szymon, a także ich opiekun – Michał.

O godz. 18.oo zwyciężyli:
Franio Szeloch, 5,5 roku, Warszawa
Tosia Okroy, 4,5 roku, Somonino
Agata Żarna, 4 lata i 8 miesięcy, Kikowo
Marysia Olejarz, 6 lat, Mizerna
Zosia Lisiak, 7 lat, Ostroróg
Selenka Buras, 2 latka, Zgórsko
Ania Złotkowska, 8 lat, Lublin
Franciszek Kwolek, 4 lata, Wojtkowa
Wiktoria Sędłak, 8 lat, Pustków
Ola Zera, 2,5 roku Chełm

pozostałe aktualności