foto

Muzeum Króla Jana III w Wilanowie przygotowało na wiosnę 2017 atrakcyjne zajęcia dla dzieci i dla rodzin z dziećmi.

W Wilanowie są organizowane bardzo interesujące edukacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – jako publiczna instytucja kultury, realizuje swą misję integracji edukacji kulturalnej i przyrodniczej, przekształcając się w muzeum kultury i natury. Edukacyjne programy dla najmłodszych są opracowane bardzo starannie. Organizatorzy dokładają starań, by były mądre i wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.

Najmłodszym gościom, którzy odwiedzają wilanowską rezydencję, proponuje się różnorodne formy aktywności, łączące edukację historyczną i ekologiczną.

Przygotowując zajęcia, dyrekcja Muzeum zawiera w nich różne elementy, poprzez które w atrakcyjne formie zapoznaje się najmłodszych z dziedzictwem kulturowym. W ofercie są zajęcia z kaligrafii, warsztaty haftu, kulinarne czy różnego rodzaju zajęcia z elementami historycznych rekonstrukcji.

Wilanowskie projekty spotykają się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Są przez nich doceniane.

Te rodzinne programy zostały uznane za najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci organizowane w stolicy. Przyznano im nagrodę „Słoneczniki”.
Bogata oferta edukacyjna jest skierowana do dzieci i do rodzin z dziećmi, dla których warsztaty w pałacu stały się stałą formą wspólnego spędzania czasu.
Najmłodsi goście Muzeum Pałacu Króla Jana III wracają do Wilanowa wiele razy, aby wziąć udział w kolejnych atrakcjach, których co roku przybywa w muzealnej ofercie.
A jakie zajęcia poleca TVP ABC w maju w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie?

26 maja, godz. 18.3o – 20.oo
SPACER o ZMIERZCHU
Zapraszamy do wieczornego obserwowania ptaków w ogrodach wilanowskich! Wiele gatunków swoją aktywność zwiększają właśnie wieczorową porą. Sprawdzimy, gdzie najchętniej przebywa wilanowski puszczyk i co świadczy o jego obecności. Będziemy także intensywnie wsłuchiwać się w ptasie pieśni. Może uda się usłyszeć melancholijny, fletowy głos kosa, a może gdzieś w nadwodnych zaroślach odezwie się słowik...
Te warsztaty są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat i nie wymagają rezerwacji.

27 maja, godz. 10.oo –11.3o
BADACZE PRZYRODY
Dowiemy się, jakie są metody rozpoznawania ptaków. Poznamy kartograficzną metodę inwentaryzacji ptaków, którą posługują się ornitolodzy sprawdzający, jakie ptaki zasiedlają dany obszar. Przy pomocy lornetek, a także nasłuchując, odkryjemy, jak bogata jest awifauna ogrodów wilanowskich. Obserwacje naniesiemy na plan ogrodów.
Udział w tych warsztatach, adresowanych do rodzin z dziećmi w wieku od 8 do 12 lat wymaga rezerwacji miejsc – telefonicznej pod nr 22 544 28 50 lub mailowej – bilety@muzeum-wilanow.pl

27 maja, godz. 13.3o –15.oo
DZIECIĘCE ATELIER – warsztaty haftu dla rodzin z dziećmi
Dzieci poznają różne techniki wyszywania, czyli ozdabiania tkanin za pomocą nici i nie tylko. Dowiedzą się też, jakie zwierzęta mogły mieszkać w królewskiej posiadłości i wokół niej – w ogrodach i lasach. Zadaniem dzieci będzie przy pomocy wzorników lub własnej wyobraźni stworzyć własnego zwierzaka-hafciaka.
Udział w tych zajęciach, na które zapraszamy rodzin z dziećmi powyżej 7 lat, wymaga rezerwacji miejsc – telefonicznej pod nr 22 544 28 50 lub mailowej – bilety@muzeum-wilanow.pl

28 maja, godz. 11.oo –12.oo
MUZYCZNY WEHIKUŁ – koncert muzyki dawnej dla rodzin z dziećmi
Czy chcą Państwo, aby Wasze dzieci w przyszłości stały się melomanami? Jeśli tak, to warto je zabrać na koncert do pałacu wilanowskiego. Organizatorzy zajęć proponują połączenie koncertu z bajkami, opowieściami o dawnych instrumentach, tańcami, piosenkami i z muzycznymi zagadkami. Dzieci usłyszą fragmenty barokowej opery, poznają wybrane bajki La Fontaine’a, a na koniec zaprosimy je do wspólnego śpiewu. Brak sceny pozwoli muzykom na wejście w interakcję z dziećmi.
Warsztaty są rekomendowane dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 9 lat.
Obowiązuje rezerwacja miejsc – telefoniczna pod nr 22 544 28 50 lub mailowa – bilety@muzeum-wilanow.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...