foto

Muzeum Króla Jana III w Wilanowie przygotowało na wakacje 2017 atrakcyjne zajęcia dla dzieci i dla rodzin z dziećmi.

W Wilanowie są organizowane bardzo interesujące edukacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – jako publiczna instytucja kultury, realizuje swą misję integracji edukacji kulturalnej i przyrodniczej, przekształcając się w muzeum kultury i natury. Edukacyjne programy dla najmłodszych są opracowane bardzo starannie. Organizatorzy dokładają starań, by były mądre i wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.

Najmłodszym gościom, którzy odwiedzają wilanowską rezydencję, proponuje się różnorodne formy aktywności, łączące edukację historyczną i ekologiczną.

Przygotowując zajęcia, dyrekcja Muzeum zawiera w nich różne elementy, poprzez które w atrakcyjne formie zapoznaje się najmłodszych z dziedzictwem kulturowym. W ofercie są zajęcia z kaligrafii, warsztaty haftu, kulinarne czy różnego rodzaju zajęcia z elementami historycznych rekonstrukcji.

Wilanowskie projekty spotykają się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Są przez nich doceniane.

Te rodzinne programy zostały uznane za najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci organizowane w stolicy. Przyznano im nagrodę „Słoneczniki”.
Bogata oferta edukacyjna jest skierowana do dzieci i do rodzin z dziećmi, dla których warsztaty w pałacu stały się stałą formą wspólnego spędzania czasu.
Najmłodsi goście Muzeum Pałacu Króla Jana III wracają do Wilanowa wiele razy, aby wziąć udział w kolejnych atrakcyjnych wydarzeniach, których co roku przybywa w muzealnej ofercie.
A co czeka dzieci w listopadzie 2017 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie?
4 listopada – godz. 11.oo–12.3o
TAJEMNICE PAŁACOWEJ ELEWACJI
Pałacowa elewacja jest pełna opowieści. Zdobiące ją rzeźby i malowidła mają swoje ukryte znaczenie oraz fascynującą symbolikę. Gdzie na pałacowych fasadach można zobaczyć ukryte symbole dni tygodnia? Jakie zwierzęta i rośliny zdobią pałacowe mury? Jak odczytać godzinę na słonecznym zegarze? Odpowiedzi na te pytania poszukamy wspólnie, spacerując wokół wilanowskiego pałacu. Spotkanie jest częścią cyklu WILANOWSKIE WIDOKÓWKI.
Te warsztaty są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku od 7 do 10 lat i kosztują 10 zł od osoby.
18 listopada – godz. 11.oo–12.3o
NADWORNI PRZYRODNICY KRÓLA JANA III
Na obrazach, naczyniach, na rzeźbach, w tak wielu miejscach w pałacu można zobaczyć przyrodnicze motywy. Kto odnajdzie ślimaka albo małą małpkę? Jakie zwierzęta towarzyszą królewskim dzieciom na rodzinnym portrecie? Jakie kwiaty rozkwitły na suficie w Sypialni Królowej? Zapraszamy na spacer po pałacowych wnętrzach połączony z przyrodniczo-plastycznymi warsztatami, w których czasie każdy będzie mógł wykonać ilustrację z przyrodniczym motywem i ozdobną ramkę.
Zajęcia są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 7 lat. Koszt to 10 zł/osobę.

19 listopada – godz. 13.oo–14.3o
PRZYRODNICZY KOLEKCJONERZY
W ogrodach wilanowskich można spotkać wiele osobliwości. Będą to zarówno cuda natury, jak i dzieła sztuki czy ciekawostki techniki. W czasie listopadowej wycieczki przyrodniczej będzie można poszukiwać tego, co niezwykłe i oryginalne w królewskich ogrodach. Dowiemy się, jak można zostać przyrodniczym kolekcjonerem i jakie zasady obowiązują zbieraczy parkowych osobliwości.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat. Za zwykły bilet trzeba zapłacić 5 zł, za ulgowy – 3 zł, a dzieci do 7 lat wchodzą bezpłatnie.


25 listopada – godz. 10.oo–11.3o
MIKROŚWIAT POROSTÓW
Zapraszamy w podróż do mikroświata! W czasie przyrodniczych warsztatów pochylimy się z lupą, by dostrzec niezwykle barwny i zróżnicowany świat porostów. Na spotkaniu wykonamy preparaty mikroskopowe, by przekonać się, co kryje porostowe wnętrze. Dowiemy się, czym są malutkie kieliszki, koraliki, maczugi, pucharki, hełmy i tarczki. W czasie zajęć będzie można dowiedzieć się także, co jedzą łosie zimą, czym zięba wyściela swoje gniazdo, jaki porost jest przysmakiem w Japonii i czym była biblijna manna z nieba. Spotkanie jest częścią cyklu BADACZE PRZYRODY.
Warsztaty są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku od 8 do 12 lat i kosztują 10 zł od osoby.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...