foto

Muzeum Króla Jana III w Wilanowie przygotowało na wakacje 2017 atrakcyjne zajęcia dla dzieci i dla rodzin z dziećmi.

W Wilanowie są organizowane bardzo interesujące edukacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – jako publiczna instytucja kultury, realizuje swą misję integracji edukacji kulturalnej i przyrodniczej, przekształcając się w muzeum kultury i natury. Edukacyjne programy dla najmłodszych są opracowane bardzo starannie. Organizatorzy dokładają starań, by były mądre i wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.

Najmłodszym gościom, którzy odwiedzają wilanowską rezydencję, proponuje się różnorodne formy aktywności, łączące edukację historyczną i ekologiczną.

Przygotowując zajęcia, dyrekcja Muzeum zawiera w nich różne elementy, poprzez które w atrakcyjne formie zapoznaje się najmłodszych z dziedzictwem kulturowym. W ofercie są zajęcia z kaligrafii, warsztaty haftu, kulinarne czy różnego rodzaju zajęcia z elementami historycznych rekonstrukcji.

Wilanowskie projekty spotykają się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Są przez nich doceniane.

Te rodzinne programy zostały uznane za najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci organizowane w stolicy. Przyznano im nagrodę „Słoneczniki”.
Bogata oferta edukacyjna jest skierowana do dzieci i do rodzin z dziećmi, dla których warsztaty w pałacu stały się stałą formą wspólnego spędzania czasu.
Najmłodsi goście Muzeum Pałacu Króla Jana III wracają do Wilanowa wiele razy, aby wziąć udział w kolejnych atrakcjach, których co roku przybywa w muzealnej ofercie.
A jakie zajęcia poleca TVP ABC we wrześniu w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie?

20, 23, 24, 27, 30 września, godz. 13.oo–17.oo (w weekendy), godz. 14.oo – 18.oo (we środy)
OTWARTE WARSZTATY KALIGRAFII
Czy chcecie zmienić swój charakter pisma i sprawić, aby stało się ono eleganckie, bardziej fantazyjne lub po prostu staranniejsze? A może chcecie nauczyć się pisać jak król Jan III Sobieski? Zapraszamy na otwarte warsztaty kaligrafii do parku wilanowskiego. W pięknej scenerii nauczycie się pięknie pisać!
Na te zajęcia zapraszamy dzieci i dorosłych.
Koszt to 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.


23 września, godz. 11.oo – 12.3o
OGRODOWY POKAZ MODY
Polecamy warsztaty, które są nietypowym pokazem mody – mody ogrodowej. W różnych epokach były modne ogrody w różnych stylach. W czasach króla Jana III modna była symetria i geometryczne formy, w późniejszym okresie wokół pałacu zakładano malownicze parki krajobrazowe. Obecnie w przypałacowym parku zobaczyć można przegląd ogrodowych stylów. W czasie wycieczki dzieci poznają ich szczególne cechy, a na koniec każdy będzie mógł zaprojektować własny wymarzony ogród. Warsztaty są częścią cyklu NADWORNI PRZYRODNICY.
Zajęcia są adresowane do rodzin z pociechami w wieku od 5 do 7 lat. Koszt to 10 zł od osoby.

23 września, godz. 9.30–11.30
A KTO TO? A CO TO?
Zabierzcie swoje dzieci do magicznego i zachwycającego miejsca. Zaprowadźcie je do wilanowskiego pałacu, w którym 300 lat temu mieszkali król, królowa oraz ich dzieci. Przekonajcie się, że muzeum może być przyjaznym i otwartym miejscem. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw, zagadek, gier i manualnych prace. Dodatkową atrakcją jest możliwość wykonania własnego przewodnika po pałacu – aby dzieci nie zapomniały o tym, co zobaczą i usłyszą podczas spotkań oraz aby mogły opowiedzieć o tym miejscu innym osobom. Każdy zrobi go w taki sposób, jaki uzna za najciekawszy i najładniejszy.
Te zajęcia przygotowano specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi ze spektrum autyzmu w wieku od 7 do 10 lat. Obowiązuje na nie rezerwacja mailowa – mwalewska@muzeum-wilanow.pl lub telefoniczna/smsowa 785 905 735. Warsztaty są bezpłatne.

29 września, godz. 17.oo–18.3o
SPACER O ZMIERZCHU
Fantazyjne kształty i kolory, życie pełne tajemnic i wyjątkowych zdolności. Jak niezwykły jest świat porostów, mchów i paproci? Gdzie ich szukać? Jaką rolę pełnią w środowisku? Zapraszamy na wyprawę do mikroświata roślin i sprzymierzonych z nimi grzybów, który dzieci będą odkrywać z pomocą lup i binokularów.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat.
Bilet zwykły na te warsztaty kosztuje 5 zł, ulgowy – 3 zł, a dzieci do lat 7. wchodzą bezpłatnie.

30 września, godz. 13.3o–15.oo
DZIECIĘCE ATELIER
Zapraszamy na warsztaty haftu dla rodzin z dziećmi, które poznają różne techniki wyszywania, czyli ozdabiania tkanin za pomocą nici i nie tylko. W pałacu i jego otoczeniu można odnaleźć mnóstwo wzorów i kolorów. Dzieci będą miały za zadanie odtworzyć lub wykreować własne pomysły na piękne i niepowtarzalne wzory. Na te zajęcia zapraszamy rodziny z dziećmi powyżej 7. lat. Koszt to 10 zł od osoby.

30 września, godz. 10.oo – 11.3o
BADACZE PRZYRODY
Niektóre mają nóg sześć, inne osiem, a niektóre jeszcze więcej. Inne mają tylko jedną nogę i na dodatek bardzo oślizgłą. Kryją się pod kamieniami, patykami, fragmentami kory, w zbutwiałych liściach. Czasem trudno je znaleźć, czasem jest ich całe mrowie – mieszkańcy ściółki. Podczas tych warsztatów przyrodniczych dzieci ich poszukają, obejrzą przez lupy i przekonają, jak różnorodne i bogate może być życie pod naszymi stopami.
Te zajęcia są przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku od 8 do 12 lat i kosztują 10 zł od osoby.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...