foto

Muzeum Króla Jana III w Wilanowie przygotowało na wakacje 2017 atrakcyjne zajęcia dla dzieci i dla rodzin z dziećmi.

W Wilanowie są organizowane bardzo interesujące edukacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – jako publiczna instytucja kultury, realizuje swą misję integracji edukacji kulturalnej i przyrodniczej, przekształcając się w muzeum kultury i natury. Edukacyjne programy dla najmłodszych są opracowane bardzo starannie. Organizatorzy dokładają starań, by były mądre i wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.

Najmłodszym gościom, którzy odwiedzają wilanowską rezydencję, proponuje się różnorodne formy aktywności, łączące edukację historyczną i ekologiczną.

Przygotowując zajęcia, dyrekcja Muzeum zawiera w nich różne elementy, poprzez które w atrakcyjne formie zapoznaje się najmłodszych z dziedzictwem kulturowym. W ofercie są zajęcia z kaligrafii, warsztaty haftu, kulinarne czy różnego rodzaju zajęcia z elementami historycznych rekonstrukcji.

Wilanowskie projekty spotykają się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Są przez nich doceniane.

Te rodzinne programy zostały uznane za najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci organizowane w stolicy. Przyznano im nagrodę „Słoneczniki”.
Bogata oferta edukacyjna jest skierowana do dzieci i do rodzin z dziećmi, dla których warsztaty w pałacu stały się stałą formą wspólnego spędzania czasu.
Najmłodsi goście Muzeum Pałacu Króla Jana III wracają do Wilanowa wiele razy, aby wziąć udział w kolejnych atrakcjach, których co roku przybywa w muzealnej ofercie.
A jakie zajęcia poleca TVP ABC w lipcu w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie?

29, 30 lipca, godz. 1o.35–12.oo
WIZYTA u KRÓLA
Rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 9 lat zachęcamy do zwiedzania wilanowskiego pałacu. W czasie wizyty w siedzibie króla Jana III udamy się na spacer po królewskich apartamentach. Obejrzymy królewskie portrety, przedmioty oraz malowidła sławiące jego męstwo. Dowiemy się, jak przebiegała edukacja króla i jakie książki lubił czytać. Zobaczymy, w co się ubierał i przekonamy, ile czasu zajmowało mu przepasanie się kontuszowym pasem. Sami spróbujemy założyć szlachecki pas i poczujemy się jak królowie!
Te zajęcia są bezpłatne.

26, 28, 30 lipca, godz. 11.oo–15.oo
WAKACYJNE SPOTKANIA z PRZYRODĄ
Zapraszamy najmłodszych gości ogrodów – dzieci w wieku od 5 do 7 lat na letnie, otwarte warsztaty przyrodniczo-plastyczne. W wakacyjne środy, piątki i niedziele wspólnie będziemy odkrywać bogactwo roślin i zwierząt królewskiego parku. Razem stworzymy prace plastyczne inspirowane naturą.
Za bilet normalny trzeba zapłacić 5 zł, za ulgowy – 3 zł. Dla dzieci do 7. lat wstęp jest bezpłatny.

26, 29, 30 lipca, godz. 13.oo–17.oo
OTWARTE WARSZTATY KALIGRAFII
Czy chcecie zmienić swój charakter pisma i sprawić, aby stało się ono eleganckie, bardziej fantazyjne lub po prostu staranniejsze? A może chcecie nauczyć się pisać jak król Jan III Sobieski? Zapraszamy na otwarte warsztaty kaligrafii do parku wilanowskiego. W pięknej scenerii nauczycie się pięknie pisać!
Na te zajęcia zapraszamy dzieci i dorosłych.
Koszt to 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

28 lipca, godz. 19.oo–20.3o
WIECZORNA WYPRAWA w POSZUKIWANIU OWADÓW
Rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat zachęcamy do pójścia na wyjątkowy spacer po wilanowskim parku – poszukiwanie małych, mniejszych i tych zupełnie maleńkich mieszkańców królewskich ogrodów.
Sześć, osiem, bardzo wiele... odnóży. Do tego pancerzyki, skrzydełka, czułki. Owady, pajęczaki, skorupiaki. Ukryte pod załomkiem kory, pod kamieniem, na murze, w trawie, w szuwarze, ślizgające się po powierzchni wody, latające, grzebiące, biegające – fascynujący jest świat bezkręgowców! Wspólnie odkryjmy, jak fascynujący jest świat po drugiej stronie lupy.
W wypadku tych zajęć nie obowiązuje rezerwacja, a ceny biletów to 5 zł dla osoby dorosłej, 3 zł – ulgowy. Za dzieci do 7. lat w ogóle się nie płaci.

29 lipca, godz. 10.oo–11.3o
CO KRYJE JEZIORO WILANOWSKIE – warsztaty dla rodzin z dziećmi
Uzbrojeni w kasarki, kuwety, lupy i szalki będą odkrywać tajemniczy świat organizmów zamieszkujących dno Jeziora Wilanowskiego. Zajrzą tam, gdzie na co dzień mało kto zagląda. Zobaczą to, czego podczas zwykłego spaceru nie da się dostrzec. Zapraszamy na niezwykłą wyprawę w głąb Jeziora Wilanowskiego!
Warsztaty są rekomendowane dla rodzin z dziećmi w wieku od 8 do 12 lat. Obowiązuje rezerwacja miejsc – telefoniczna pod nr 22 544 28 50 lub mailowa – bilety@muzeum-wilanow. Zajęcia są płatne – 10 zł od osoby.

29 lipca, godz. 13.3o–15.oo
HAFTUJEMY KRÓLEWSKIE OGRODY – warsztaty haftu dla rodzin z dziećmi
W czasie tych zajęć dzieci poznają różne techniki wyszywania, czyli ozdabiania tkanin za pomocą nici i nie tylko. Dowiedzą się też, jakie zwierzęta mogły mieszkać w królewskiej posiadłości i wokół niej – w ogrodach i lasach. Zadaniem dzieci będzie za pomocą wzorników wyhaftować barokowy wzór z ogrodu wilanowskiego.
Na te zajęcia zapraszamy rodziny z dziećmi powyżej 7 lat.
Obowiązuje rezerwacja miejsc – telefoniczna pod nr 22 544 28 50 lub mailowa – bilety@muzeum-wilanow.
Koszt to 10 zł od osoby.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...