foto

Muzeum Króla Jana III w Wilanowie przygotowało na wakacje 2017 atrakcyjne zajęcia dla dzieci i dla rodzin z dziećmi.

W Wilanowie są organizowane bardzo interesujące edukacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – jako publiczna instytucja kultury, realizuje swą misję integracji edukacji kulturalnej i przyrodniczej, przekształcając się w muzeum kultury i natury. Edukacyjne programy dla najmłodszych są opracowane bardzo starannie. Organizatorzy dokładają starań, by były mądre i wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.

Najmłodszym gościom, którzy odwiedzają wilanowską rezydencję, proponuje się różnorodne formy aktywności, łączące edukację historyczną i ekologiczną.

Przygotowując zajęcia, dyrekcja Muzeum zawiera w nich różne elementy, poprzez które w atrakcyjne formie zapoznaje się najmłodszych z dziedzictwem kulturowym. W ofercie są zajęcia z kaligrafii, warsztaty haftu, kulinarne czy różnego rodzaju zajęcia z elementami historycznych rekonstrukcji.

Wilanowskie projekty spotykają się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Są przez nich doceniane.

Te rodzinne programy zostały uznane za najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci organizowane w stolicy. Przyznano im nagrodę „Słoneczniki”.
Bogata oferta edukacyjna jest skierowana do dzieci i do rodzin z dziećmi, dla których warsztaty w pałacu stały się stałą formą wspólnego spędzania czasu.
Najmłodsi goście Muzeum Pałacu Króla Jana III wracają do Wilanowa wiele razy, aby wziąć udział w kolejnych atrakcjach, których co roku przybywa w muzealnej ofercie.
i w listopadzie w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie?

21 października – godz. 11.oo–12.3o
NADWORNI PRZYRODNICY KRÓLA JANA III Podczas tych warsztatów przyrodniczych szuka się ogrodowych rzeźb, potem odgaduje, co przedstawiają. Czasem jest to bardzo oczywiste, czasem jednak nie takie proste. Na koniec spotkania każdy będzie mógł wcielić się w rolę nadwornego rzeźbiarza i z masy solnej przygotować własną rzeźbę!
Zajęcia są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 7 lat. Koszt to 10 zł od osoby.

21 października – godz. 9.3o–11.3o
W STAROPOLSKIEJ KUCHNI
Zachęcamy, by zabrali Państwo swoje dzieci do magicznego i zachwycającego miejsca – do wilanowskiego pałacu, w którym 300 lat temu mieszkali król, królowa oraz ich dzieci. Przekonajcie się, że muzeum może być przyjaznym i otwartym miejscem. Przygotowano zabawy, zagadki, gry i prace manualne dotyczące kuchni staropolskiej. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wykonania własnego przewodnika po pałacu – aby dzieci nie zapomniały o tym, co zobaczą i usłyszą podczas spotkań. Każdy zrobi go w taki sposób, jaki uzna za najbardziej interesujący i najładniejszy.
Te zajęcia przygotowano specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi ze spektrum autyzmu w wieku od 7 do 10 lat. Obowiązuje na nie rezerwacja mailowa – mwalewska@muzeum-wilanow.pl lub telefoniczna/smsowa 785 905 735. Warsztaty są bezpłatne.

21 października – KURS KALIGRAFICZNY dla RODZIN Jak sprawić, by dziecko nie tylko nauczyło się staranniej pisać, lecz także rozwinęło swoją wyobraźnię, zaczęło lepiej wyrażać siebie i swoje myśli? Najlepiej przyjść z nim na kurs kaligrafii do Muzeum Króla Jana III w Wilanowie. Młodzi skrybowie przekonają się również, że systematyczne ćwiczenie nowej umiejętności zawsze przynosi rezultaty. To także świetny sprawdzian cierpliwości!
Cykl warsztatów jest organizowany z myślą o dzieciach w wieku od 7 do 14 lat. Koszt to 10 zł od osoby za każde zajęcie.

22 października – godz. 13.oo–14.30
JESIENNA WYCIECZKA po WILANOWSKIM PARKU
Skąd się biorą zachwycające jesienne barwy? Co przypominają liście kasztanowca, brzozy, miłorzębu? Dlaczego mówimy, że niektóre liście są pojedyncze, a inne złożone? Zapraszamy na przyrodniczą wycieczkę, w której czasie dzieci poznają drzewa wilanowskich ogrodów.
Koszt to 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

28 października – godz. 10.oo–11.3o
ZIELNIK DENDROLOGICZNY
W ogrodach wilanowskich można zobaczyć wiele gatunków drzew. Rosną tu pospolite klony, lipy, dęby, kasztanowce, ale też nie tak często spotykane gatunki jak glediczia i miłorząb. Choć drzewa rozpoznaje się po różnych cechach – korze, pąkach, pokroju, owocach, kwiatach – to chyba najłatwiej po liściach. Aby dobrze zapamiętać ich kształty, warto przygotować specjalistyczny zielnik – zielnik dendrologiczny.
Zapraszamy na spacer i przyrodniczo-manualne warsztaty rodziny z dziećmi w wieku od 8 do 12 lat. Koszt to 10 zł od osoby.

28 października – godz. 13.3o–15.oo
DZIECIĘCE ATELIER
Niemal na każdym królewskim dworze znajdowały się osoby odpowiedzialne za piękny wystrój apartamentów. Dekorator musiał mieć świetny gust, żeby odpowiednio dobierać wzory i kolory. Podczas warsztatów haftu dzieci wcielą się rolę dekoratorów i spróbują stworzyć haftowane kompozycje, które z pewnością zachwyciłyby samego króla!
Te zajęcia są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku 7+ i kosztują 10 zł od osoby.
4 listopada – godz. 11.oo–12.3o
TAJEMNICE PAŁACOWEJ ELEWACJI
Pałacowa elewacja jest pełna opowieści. Zdobiące ją rzeźby i malowidła mają swoje ukryte znaczenie oraz fascynującą symbolikę. Gdzie na pałacowych fasadach można zobaczyć ukryte symbole dni tygodnia? Jakie zwierzęta i rośliny zdobią pałacowe mury? Jak odczytać godzinę na słonecznym zegarze? Odpowiedzi na te pytania poszukamy wspólnie, spacerując wokół wilanowskiego pałacu. Spotkanie jest częścią cyklu WILANOWSKIE WIDOKÓWKI.
Te warsztaty są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku od 7 do 10 lat i kosztują 10 zł od osoby.
18 listopada – godz. 11.oo–12.3o
NADWORNI PRZYRODNICY KRÓLA JANA III
Na obrazach, naczyniach, na rzeźbach, w tak wielu miejscach w pałacu można zobaczyć przyrodnicze motywy. Kto odnajdzie ślimaka albo małą małpkę? Jakie zwierzęta towarzyszą królewskim dzieciom na rodzinnym portrecie? Jakie kwiaty rozkwitły na suficie w Sypialni Królowej? Zapraszamy na spacer po pałacowych wnętrzach połączony z przyrodniczo-plastycznymi warsztatami, w których czasie każdy będzie mógł wykonać ilustrację z przyrodniczym motywem i ozdobną ramkę.
Zajęcia są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 7 lat. Koszt to 10 zł/osobę.

19 listopada – godz. 13.oo–14.3o
PRZYRODNICZY KOLEKCJONERZY
W ogrodach wilanowskich można spotkać wiele osobliwości. Będą to zarówno cuda natury, jak i dzieła sztuki czy ciekawostki techniki. W czasie listopadowej wycieczki przyrodniczej będzie można poszukiwać tego, co niezwykłe i oryginalne w królewskich ogrodach. Dowiemy się, jak można zostać przyrodniczym kolekcjonerem i jakie zasady obowiązują zbieraczy parkowych osobliwości.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat. Za zwykły bilet trzeba zapłacić 5 zł, za ulgowy – 3 zł, a dzieci do 7 lat wchodzą bezpłatnie.


25 listopada – godz. 10.oo–11.3o
MIKROŚWIAT POROSTÓW
Zapraszamy w podróż do mikroświata! W czasie przyrodniczych warsztatów pochylimy się z lupą, by dostrzec niezwykle barwny i zróżnicowany świat porostów. Na spotkaniu wykonamy preparaty mikroskopowe, by przekonać się, co kryje porostowe wnętrze. Dowiemy się, czym są malutkie kieliszki, koraliki, maczugi, pucharki, hełmy i tarczki. W czasie zajęć będzie można dowiedzieć się także, co jedzą łosie zimą, czym zięba wyściela swoje gniazdo, jaki porost jest przysmakiem w Japonii i czym była biblijna manna z nieba. Spotkanie jest częścią cyklu BADACZE PRZYRODY.
Warsztaty są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku od 8 do 12 lat i kosztują 10 zł od osoby.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...