foto

Muzeum Króla Jana III w Wilanowie przygotowało na wiosnę 2017 atrakcyjne zajęcia dla dzieci i dla rodzin z dziećmi.

W Wilanowie są organizowane bardzo interesujące edukacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – jako publiczna instytucja kultury, realizuje swą misję integracji edukacji kulturalnej i przyrodniczej, przekształcając się w muzeum kultury i natury. Edukacyjne programy dla najmłodszych są opracowane bardzo starannie. Organizatorzy dokładają starań, by były mądre i wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.

Najmłodszym gościom, którzy odwiedzają wilanowską rezydencję, proponuje się różnorodne formy aktywności, łączące edukację historyczną i ekologiczną.

Przygotowując zajęcia, dyrekcja Muzeum zawiera w nich różne elementy, poprzez które w atrakcyjne formie zapoznaje się najmłodszych z dziedzictwem kulturowym. W ofercie są zajęcia z kaligrafii, warsztaty haftu, kulinarne czy różnego rodzaju zajęcia z elementami historycznych rekonstrukcji.

Wilanowskie projekty spotykają się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Są przez nich doceniane.

Te rodzinne programy zostały uznane za najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci organizowane w stolicy. Przyznano im nagrodę „Słoneczniki”.
Bogata oferta edukacyjna jest skierowana do dzieci i do rodzin z dziećmi, dla których warsztaty w pałacu stały się stałą formą wspólnego spędzania czasu.
Najmłodsi goście Muzeum Pałacu Króla Jana III wracają do Wilanowa wiele razy, aby wziąć udział w kolejnych atrakcjach, których co roku przybywa w muzealnej ofercie.
A jakie zajęcia poleca TVP ABC w maju w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie?

28 maja, godz. 11.oo –12.oo
MUZYCZNY WEHIKUŁ – koncert muzyki dawnej dla rodzin z dziećmi
Czy chcą Państwo, aby Wasze dzieci w przyszłości stały się melomanami? Jeśli tak, to warto je zabrać na koncert do pałacu wilanowskiego. Organizatorzy zajęć proponują połączenie koncertu z bajkami, opowieściami o dawnych instrumentach, tańcami, piosenkami i z muzycznymi zagadkami. Dzieci usłyszą fragmenty barokowej opery, poznają wybrane bajki La Fontaine’a, a na koniec zaprosimy je do wspólnego śpiewu. Brak sceny pozwoli muzykom na wejście w interakcję z dziećmi.
Warsztaty są rekomendowane dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 9 lat.
Obowiązuje rezerwacja miejsc – telefoniczna pod nr 22 544 28 50 lub mailowa – bilety@muzeum-wilanow.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...