foto

Muzeum Króla Jana III w Wilanowie przygotowało na wiosnę 2017 atrakcyjne zajęcia dla dzieci i dla rodzin z dziećmi.

W Wilanowie są organizowane bardzo interesujące edukacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – jako publiczna instytucja kultury, realizuje swą misję integracji edukacji kulturalnej i przyrodniczej, przekształcając się w muzeum kultury i natury. Edukacyjne programy dla najmłodszych są opracowane bardzo starannie. Organizatorzy dokładają starań, by były mądre i wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.

Najmłodszym gościom, którzy odwiedzają wilanowską rezydencję, proponuje się różnorodne formy aktywności, łączące edukację historyczną i ekologiczną.

Przygotowując zajęcia, dyrekcja Muzeum zawiera w nich różne elementy, poprzez które w atrakcyjne formie zapoznaje się najmłodszych z dziedzictwem kulturowym. W ofercie są zajęcia z kaligrafii, warsztaty haftu, kulinarne czy różnego rodzaju zajęcia z elementami historycznych rekonstrukcji.

Wilanowskie projekty spotykają się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Są przez nich doceniane.

Te rodzinne programy zostały uznane za najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci organizowane w stolicy. Przyznano im nagrodę „Słoneczniki”.
Bogata oferta edukacyjna jest skierowana do dzieci i do rodzin z dziećmi, dla których warsztaty w pałacu stały się stałą formą wspólnego spędzania czasu.
Najmłodsi goście Muzeum Pałacu Króla Jana III wracają do Wilanowa wiele razy, aby wziąć udział w kolejnych atrakcjach, których co roku przybywa w muzealnej ofercie.
A jakie zajęcia poleca TVP ABC w kwietniu w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie?

29 kwietnia, godz. 10.oo–11.3o
BADACZE PRZYRODY
Zapraszamy na rodzinne warsztaty przyrodnicze, w których czasie nauczymy się rozpoznawać wczesnowiosenne gatunki kwiatów. W czasie spotkania poznamy takie rośliny, jak: zawilec żółty i gajowy, ziarnopłon, kokorycz, fiołek. Bardzo dokładnie obejrzymy je przez lupy! Na koniec wykonamy rysunek botaniczny wybranego gatunku rośliny.
Zajęcia są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku od 8 do 12 lat. Udział w tych warsztatach wymaga rezerwacji miejsc – telefonicznej pod nr 22 544 28 50 lub mailowej – bilety@muzeum-wilanow.pl

29 kwietnia, godz. 13.3o–15.oo
ZWIERZAKI – HAFCIAKI
W czasie tych rodzinnych warsztatów dzieci poznają różne techniki wyszywania, czyli ozdabiania tkanin za pomocą nici i nie tylko. Dowiedzą się też, jakie zwierzęta mogły mieszkać w królewskiej posiadłości i wokół niej – w ogrodach i lasach. Zadaniem dzieci będzie z pomocą wzorników lub własnej wyobraźni stworzyć własnego zwierzaka – hafciarka.
Na te warsztaty zapraszamy Rodziców z dziećmi, które ukończyły 7 lat. Udział w zajęciach wymaga rezerwacji miejsc – telefonicznej pod nr 22 544 28 50 lub mailowej – bilety@muzeum-wilanow.pl

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...