foto

Dzień Dziecka w TVP ABC był niezwykły. Chcieliśmy sprawić radość naszym małym widzom
i obdarować ich upominkami.
Dlatego przygotowaliśmy konkursowy maraton z fantastycznymi nagrodami.
Zabawę zaczęliśmy w piątek, 1 czerwca, o godz. 9.oo, zakończyliśmy o godz. 19.oo.

Ten dzień będzie pełen zagadek, upłynie pod hasłem
„Czy znasz TVP ABC?”.

Co godzinę – począwszy od 9.oo, a na 18.oo skończywszy, na tej stronie będą ukazywać się pytania – zadania, oczywiście związane z naszymi programami, ulubionymi bajkami i ich bohaterami.
Odpowiedź na zagadkę z danej godziny trzeba do nas przesłać w ciągu 60 minut od jej ogłoszenia, mailem na adres abc@tvp.pl.
Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi, które napłynął w regulaminowym czasie (60’) Redakcyjne Jury wyłoni pięćdziesięcioro nagrodzonych.
I tak zadzieje się co godzinę.
Każde dziecko może wygrać tylko raz, czyli jeśli któreś znajdzie się wśród pięćdziesięciorga laureatów z godz. 9.oo, nie będzie już na listach zwycięzców z późniejszych godzin. Chcemy dać szansę jak największej liczbie dzieci.

Zatem w Dzień Dziecka obdarujemy 500 dzieci.
Nagrodami będą gry planszowe, piaskowe malowanki, konstrukcyjne zabawki, puzzle, książki i gadżety TVP ABC.

Zapraszamy 1 czerwca, godz. 9.oo.
Zaczniemy wtedy dzień z konkursami i nagrodami w TVP ABC.

Uwaga!!! – podajemy instrukcję, dotyczącą maila z odpowiedzią:
1. W temacie maila trzeba wpisać godzinę, o której dane pytanie pojawiło się na stronie np. godz. 9.oo.
2. W treści maila proszę podać odpowiedź na pytanie z danej godziny.
3. W treści maila należy też wpisać: imię, nazwisko, wiek dziecka oraz adres korespondencyjny.
4. Mail musi zostać wysłany przed upływem godziny od ogłoszenia danego pytania, czyli w wypadku pytania z godz. 9.oo, wiadomość trzeba do nas przesłać najpóźniej do godz. 10.oo (będzie brana pod uwagę godzina wpłynięcia maila do skrzynki abc@tvp.pl)
5. Niespełnienie któregokolwiek z punktów tej instrukcji będzie traktowane jak zła odpowiedź!

Oczywiście w wypadku najmłodszych dzieci, mail w ich imieniu mogą wysłać rodzice lub starsze rodzeństwo.

Uwaga Ten konkurs jest adresowany do dzieci w wieku od 2 do 16 lat.

9.oo
Pytanie – Kim jest Klakier i w jakiej bajce występuje?
Odpowiedź – Klakier to kot Gargamela – złego czarnoksiężnika ze Smefrów.

Laureaci, godz. 9.oo
1. Wojtuś Zduńczyk, 4 lata, Łomża
2. Łukaszek Londzin, 10 lat, Ligota
3. Gabrysia Rotman, 3,5 roku, Zduny
4. Dominika (6 lat) i Natalia (3 latka) Gawłowskie, Włocławek
5. Marcin Banasiak, 7 lat, Nowa Wieś
6. Agata Kupska, 7 lat, Bychlew
7. Michał Pruszkowski, 9 lat, Rzekuń
8. Martynka Wartalska, 8 lat, Chrzanów
9. Ligia Zegadło, 3 lata, Prace Duże
10. Olga Tucka, 13 lat, Kościernica
11. Oliwia Miętus, 3,5 roku, Warszawa
12. Wiktoria Kubiak, 8 lat, Iwonicz-Zdrój
13. Laura Przybylska, 5 lat, Bielice
14. Jakub Jankowiak, 3 latka, Bielsko-Biała
15. Piotr Kowalczyk, 6 lat, Mysłowice
16. Małgorzata Zadrożna, 5 lat, Warszawa
17. Florian Szenfelder, 4 lata, Dobrzeń Wielki
18. Zuzia Grodzka, 2 latka, Tchórznica Szlachecka
19. Hubert Poronin, 3 latka, Koło
20. Bartosz Wyszyński, 5 lat, Laski Włościańskie
21. Tymoteusz Kłos, 7 lat, Bargły
22. Amelia Konicka, 3 latka, Aleksandrów Łódzki
23. Jan Rusakiewicz, 6 lat, Gorzów Wlkp
24. Zofia Górska, 2 latka, Białystok
25. Sebastian Kowalczyk, 3 latka, Mysłowice
26. Piotr Grodzki, 6 lat, Tchórznica
27. Nikola ( 4 lata) i Alan (2 lata) Drężek, Miłuki
28. Emilia Widerko, 5,5 roku, Warszawa
29. Wiktoria Mazurek, 2,5 roku, Włodawa
30. Oliwka Wosiak, 4 lata, Łódź
31. Robert Miękina, 5 lat, Kłodawa
32. Klaudia Henkel, 3 latka, Trzemeszno
33. Patryk Borowski, 3 latka, Drahle
34. Justyna Soika, 5 lat, Rydułtowy
35. Gabriela Tańcula, 10 lat, Suchraba
36. Wiktoria Brania, 4 lata, Spytkowice
37. Alicja Wojtkowiak, 4 lata, Bochnia
38. Izabela Korzeniowska, 6 lat, Pawłów
39. Patrycja Kroll, 2 latka, Kaczory
40. Jakub Sekuła, 2,5 roku, Rybnik
41. Piotrek Książek, 4 lata, Kraków
42. Aleksandra Zaleska, 2 latka, Malbork
43. Miłosz Klasiński, 3 latka, Warszawa
44. Piotr Michalski 2.5 roku, Maksymilianowo
45. Wojciech Potoniec, 4 lata, Nowy Sącz
46. Zofia Czyrkiewicz, 4 lata, Starogard Gdański
47. Antoni Łuszcz, 4 lata, Kępa Lubawska
48. Damian Myszka, 7 lat, Walowa Góra
49. Wiktor Taracha, 5,5 roku, Puławy
50. Leon Wnuk, 3 latka, Warszawa

10.oo
Zadanie – Zacytuj (napisz) chociaż dwa wersy refrenu piosenki, która rozpoczyna codziennie spotkania z Domisiami
Odpowiedź – Refren piosenki, którą można usłyszeć na początku Domisiów brzmi:
To Domisie, to Domisie!
Śmieszne stworki, śmieszne pysie,
wesolutkie miny mają,
do zabawy zachęcają!

Nagrodzeni, godz. 10.oo
1. Marta Ludwikowska, 5 lat, Liszki
2. Aleksandra Porwit, 5, 5 roku, Tychy
3. Amelka Różańska, 2 lata, Piotrowo 1
4. Wiktor Kraska, 7 lat, Rzekuń
5. Zuzanna Czyrkiewic, 3 latka, Starogard Gdański
6. Tomek Zając, 7 lat, Kraków
7. Gaja Pyza, 5 lat, Chrząstawa Wielka
8. Szymon Cembala, 3 latka, Nowa Cerekwia
9. Franek Banasiak Kruszyn
10. Ala Katulska, 14 lat, Janikowo
11. Wojciech Pawlikowski, 7 lat, Bustryk
12. Oliwia (15 lat), Bartosz (13 lat) i Maks (5 lat) Michtowie, Długie Pole
13. Maria Ludwikowska, 7 lat, Liszki
14. Milenka Sajda, prawie 6 lat, Chańcza
15. Michał Obidowski, 2 latka, Pilawa
16. Maja Opulska, 6 lat, Warszawa
17. Szymon Wiśniewski, 7 lat, Inowrocław
18. Aleksander Brania, 3 latka, Spytkowice
19. Michał Nikiciuk, 4 lata, Białystok
20. Bruno Szkoda, 5 lat,, Piła
21. Gabrysia Cyganik, 7 lat, Kraków
22. Wiktoria Maciejek, 5 lat, Podolin
23. Mateusz Pikor, 5 lat, Węgorzewo
24. Magdalena Dulska, 10 lat, Kaźmirów
25. Maja Mucha, 11 lat, Nabróż Kolonia
26. Paweł Beszczyński, 5 lat, Łąki Bratiańskie
27. Kacper Leszczyński, 2 latka, Trąbczyn Dworski
28. Miłosz Litwińczuk, 4 lata, Suraż
29. Piotrek Murczak, 4 lata, Jelenia Góra
30. Maria Smolińska, 9 lat, Włocławek
31. Aurelia Zegadło, 2 lata, Prace Duże
32. Piotrek Mastalerz, 6 lat, Ząbki
33. Kacper Miętus, 11 lat, Warszawa
34. Nikola Karólak, 5 lat, Konin
35. Filip Banat, 7 lat, Korczyna
36. Kacper Strzelecki, 2 lata, Częstochowa
37. Agnieszka Babicz, 7 lat, Żołynia
38. Błażejek Franciszczok, 5 lat, Hutki
39. Marcin Nowak, 14 lat, Kraków
40. Stanisław Sternal, 5,5 roku, Poznań
41. Amelia Różycka, 5 lat, Czeladź
42. Joasia Anczurowska, 3 latka, Poznań
43. Helenka Szymajda, 2 latka, Warszawa
44. Zuzia Borowy, 9 lat, Rząska
45. Aleksandra Borowczak, 2 latka, Bukówiec Górny
46. Hania (1,5 roku), Małgosia(7 lat), Wiktoria(11 lat) Miszczakowie, Studzianki
47. Agata Piekarska, 6 lat, Puławy
48. Nadia Krajewska, 7 lat, Świecie
49. Maciuś Tockas, 6 lat, Zgorzelec
50. Natalia Świat-Naleźnik, 7 lat, Wawrzeńczyce

11.oo
Pytanie – Jak mają na imię przyjaciele Pszczółki Mai: konik polny, motyl i zarozumiała biedronka?
Odpowiedź – Konik polny ma na imię Filip, Biedronka to Klara, a Motyl – Beatrycze.

Laureaci, godz. 11.oo
1. Michał Morski, 2 latka, Oświęcim
2. Amelia Śliwa, 6 lat, Bochnia
3. Martyna Morska, 6 lat, Oświęcim
4. Kajetan Niedźwiecki, 4 lata, Lubawa
5. Patryk Ziąber, 3 latka, Przemyśl
6. Maksymilian Nowicki, 7 lat, Poznań
7. Bartłomiej Sawina, 10 lat, Kraków
8. Agata (6,5 roku) i Kaja (2,5 roku) Winieckie Lewin
9. Joanna Kawula, 8 lat, Kraków
10. Paulina Niedźwiecka, 7 lat, Lubawa
11. Kacper Podgórski, 2 latka, Skierniewice
12. Masin Lusta, 2 latka, Kraków
13. Wandzia (3,5 roku) i Wojtuś (6 lat) Wróblewscy, Warszawa
14. Maja Nawrot, 4 lata, Wrocław
15. Julia Andrzejewska, 3 latka, Koszuty
16. Hanna Ostrzyżek, 2,5 roku, Rybie
17. Natalia Rydel, 4 lata, Katowice
18. Jakub Wacławik, 4 lata, Raba Wyżna
19. Hania Sawina, 5lat, Kraków
20. Jaś Wachnicki, 2 latka, Kraków
21. Mateusz Porada, 4 lata, Wrocław
22. Artur Wacławik, 7 lat, Raba Wyżna
23. Kinga Błazińska, 7,5 roku, Popień Parcela
24. Weronika Sadłowska, 4 lata, Kielce
25. Zosia Wachnicka, 5 lat, Kraków
26. Julcia Porada, 5 lat, Wrocław
27. Emilia Sadłowska, 2 latka, Kielce
28. Wiktoria (8 lat) i Wojciech (6 lat) Knapowie, Hucisko
29. Staś Nowak, 2,5 roku, Krzeszowice
30. Ania Nowak, 7 lat, Krzeszowice
31. Joanna Grządzielewska, 5 lat, Lipsko
32. Bartosz Zieliński, 3 latka, Chmielów
33. Michasia Rosłaniec, 2 latka, Pilawa
34. Martyna Wąsik, 4 lata, Chorzów
35. Natalia Gaweł, 6 lat, Przemyśl
36. Marcelina Jórga, 3 latka, Gliwice
37. Wiktoria Kozicka, 7 lat, Łąsko Wielkie
38. Paulina Pfeiffer, 6 lat, Elbląg
39. Sandra Tadla, 2,5 roku Przylek
40. Martyna Rubaszko, 4 lata, Radgoszcz
41. Kinga Dynia, 9 lat, Rzeszów
42. Maksymilian Lulek, 5 lat, Łódź
43. Wiktor Bratek, 2 latka, Wolbrom
44. Milenka Kasprzak, 2 latka, Pruszcz Gdański
45. Zuzanna Leszczyńska, 3,5 roku, Trąbczyn Dworski
46. Patrysia Gołda, 4 lata Radom
47. Piotruś Bogdanowicz, 4 lata, Cieszyn
48. Natalka Górska, 6 lat, Warszawa
49. Lena Halemba, 5 lat, Gliwice
50. Amelia Dobrzyńska, 4,5 roku, Napiórki Ciężkie

12.oo
Pytanie – W jakim miesiącu TVP ABC obchodzi urodziny?
Odpowiedź – TVP ABC obchodzi urodziny 15 lutego. Wtedy również urządzamy dla Was konkursowy maraton.

Nagrodzeni, godz. 12.oo
1. Jan Zadrożny, 10 lat, Warszawa
2. Dawid Adamiec, 4 lata, Kraków
3. Jaś Zawadzki, 6 lat, Lubanów
4. Julia Rams, 8 lat, Obłazy Ryterskie
5. Małgosia Pietras, 4,5 roku, Pabianice
6. Stasiu Smuk, 6 lat, Kłoda
7. Beata Kowalczuk, 3 latka, Białystok
8. Michał Mucha, 6 lat, Sędziszów
9. Hanna Maciołek, 5 lat, Futoma
10. Zuzanna Wielińska, 3,5 roku, Gniezno
11. Amelka Hanc, 5 lat, Częstochowa
12. Nikola Jarka, 6 lat, Emilianowo
13. Franek Bielicki, 4 lata, Cieszenie
14. Piotruś Wróbel, 4,5 roku, Szczęście
15. Wiktoria Wolna, 7 lat, Rawicz
16. Karolinka Wojtkowiak, 6 lat, Bochnia
17. Aleksandra Wosek, 8 lat, Pabianice
18. Marcel Kopras, 5 lat, Poznań
19. Eliza Zacharewicz, 12 lat, Łomianki
20. Julia Jurowicz, 4 lata, Lublin
21. Blanka Majewska, 2 latka, Wierzchoniów
22. Julia Byś, 2 latka, Kraków
23. Kornelka Występek, 3 latka, Krosno
24. Klaudia Lisak, lat 5, Wola
25. Jakub Zemła, 5 lat, Myszków
26. Kamil Toś, 6 lat, Staszów
27. Stefcia Chałowska, 3 latka, Warszkowo
28. Marceli Rosołek, 5 lat, Więckowice
29. Tosia Okroy, 5 lat, Somonino
30. Franek Biela, 7 lat, Orzesze
31. Katarzyna Czapor, 6 lat, Rzeszów
32. Maciej Kasperek, 8 lat, Spytkowice
33. Szymon Trochimczyk, 3 latka, Wasilków
34. Liliana Górny, 2 latka, Przyborowice Dolne
35. Mikołaj Ciura, 2 latka, Teresin
36. Ewa Zaręba, 13 lat, Tłuchowo
37. Bartłomiej Jędrzejewski, 4 lata, Klonowo
38. Martynka Ostachowska, 7 lat, Nowa Góra
39. Zuzanna Jędo, 3 latka, Wójcza
40. Helena Momot, 4 lata, Ujazd
41. Stella Jewuła, 5 lat, Łaszczów
42. Maja Krzaczek, 3 latka, Bytom
43. Gabriela Niezgoda, 5 lat, Pruszków
44. Michaś Kosik, 2 lata Staszów
45. Helena Rak, 5 lat, Zabierzów
46. Miłosz Kuśnierz, 3 lata, Platerówka
47. Kacperek Kozłowski, 3 latka, Rychnów
48. Oskar Pałyga, 7 lat, Mołożów
49. Julka Wasyliszyn, 6 lat, Rudnik
50. Filip Pranke, 10 lat, Szczecinek

13.oo
Pytanie – Czym zajmują się Państwo Keller z opowieści o Heidi?
Odpowiedź – Państwo Keller prowadzą sklep.

Laureaci, godz. 13.oo
1. Ola Krzemińska, 5 lat, Wrocław
2. Nina Trocha 3,5 roku, Ostrów Wielkopolski
3. Kacper Nasilowski, 4,5 roku, Siedlce
4. Michasia i Julka Kosik, 8 lat, Krosno
5. Milenka Białek, 4,5 roku, Drzewica
6. Zuzanna Janik, 3,5 roku, Kalisz
7. Krzysztof Legieta, 8 lat, Chęciny
8. Anusia Zalewska, 5 lat, Toruń
9. Kacper Guminiak, 5 lat, Nowa Wieś
10. Franciszek Zaleski, 3 latka, Malbork
11. Amelia Fabjaniak, 3 lata, Otwock
12. Kamil Buluk, 12 lat Lubicz
13. Miłosz Cyganik, 8 lat, Kraków
14. Marta Rakowska, 10 lat, Inowrocław
15. Maria Książek, 9 lat, Kraków
16. Adrianna Krzemyk, 6 lat, Balin
17. Irenka Barszczewska, 4 lata, Suwałki
18. Zuzanna Wierzejewska, 4 lata, Konin
19. Wiktor (5 lat) i Natalia (2 latka) Kenig, Starachowice
20. Matylda Malska, 5 lat, Łódź
21. Wojciech Martynek, 3,5 roku, Wisła
22. Natalia Mucha, 5 lat, Nabróż Kolonia
23. Julia Piasecka, 8 lat, Dolne Wymiary
24. Hania Kwaśnicka, 8 lat, Kościelec
25. Nikola Szadkowska, 4 lata, Starogard Gdański
26. Dorotka Giża, 3 lata, Ludzisko
27. Laura (5 lat) i Julia (3 latka) Wójciak , Oświęcim
28. Diana (7 lat) i Tomek (5 lat) Żaczek- Łapuszek, Oświęcim
29. Marta (7 lat) i Zosia (3 latka) Sobik, Jastrzębie-Zdrój
30. Jakub Studziński, 6 lat, Bilsko
31. Aleksandra Nylec, 6 lat, Dębica
32. Wojtek (8 lat) i Helenka (5 lat) Zającowie, Zabrze
33. Zuzia Pachucka, 5 lat, Grajewo
34. Gabrysia Brzozowska , 5 lat, Gorzów Wielkopolski
35. Piotr Kolasa, 3 lata, Wola
36. Arek Krawczyk, 5 lat, Łódź
37. Filip Nosal, 3 lata, Krzemień Pierwszy
38. Bartek Kraska, 4 lata, Rzekuń
39. Renatka Filipiak, 6 lat, Janikowo
40. Milena Chrapeć, 6 lat, Połomia
41. Zuzanna Czubala, 4 latka, Żnin
42. Pola Girtler, 2,5 roku, Kalisz Pomorski
43. Wojtuś Szczur, 6 lat, Warszawa
44. Maja Obirek, 4 lata, Orzesze
45. Oskar i Olaf Waśkiewicz, 3 lata, Krasnystaw
46. Patryk Stopka, 2 lata, Wichów
47. Aleksandra Olczak, 2,5 roku, Ozorków
48. Gosia Skwierczyńska, 8 lat, Szkopy
49. Dawid Magdziak, Niemieczkowo
50. Tymon Gogulski, 3,5 roku, Zielona

14.oo
Pytanie – Czyimi przyjaciółmi są Pimpek i Pompek, o których można usłyszeń w programie „Zwierzaki Czytaki”?
Odpowiedź – Te dwa kocury to przyjaciele Szymka.

Nagrodzeni, godz. 14.oo
1. Borys Występek, 4 lata, Krosno
2. Agnieszka Byrczak, 6 lat, Myślec
3. Fabuś Straszewski, 4,5 roku, Bysław
4. Lena Borowiecka, 7 lat, Czestków
5. Zuza Milaniak, 3 lata, Tychy
6. Lena Huczek, 3 lata, Tychy
7. Natalka Pająk, 3,5 roku, Tychy
8. Oliwier Sokołowski, 5 lat, Niecenia
9. Martyna Kalbarczyk, 6 lat, Iława
10. Justynka Bolek, 5 lat, Ligota
11. Bartuś Lisowiec, 4 lata, Ropa
12. Lenka Wójcik, 3 latka, Nakło Śląskie
13. Michał (9 lat) i Izabela (2,5 roku) Dziedzic, Telatyn
14. Amelia Chruszcz, 3 latka, Wadowice
15. Filip Borowiecki, 6lat, Czestków
16. Tosia Lisowiec, 6 lat, Ropa
17. Mateuszek Matura, 7 lat, Bielsko-Biała
18. Fabianek Bolek, 3 latka, Ligota
19. Szymon Borowiecki, 5 lat, Pruszków
20. Michał Inglot, 4 lata, Niżatyce
21. Dawid Oziębała, 5 lat, Rybno
22. Kornelia Jarosz, 11 lat, Kolonia Pozezdrze
23. Aleksander Fabjaniak, 2 lata, Glinki
24. Zosia Róg, 3 latka, Ostróda
25. Michał Mitura, 8 lat, Wola Bystrzycka
26. Amelia Otwiaska, 12 lat, Siedlików
27. Amelia Chęcińska, 3,5 roku, Bolesławów
28. Hania Otwiaska, 8 lat, Siedlików
29. Krzysztof Jarosz, 4 lata, Kolonia Pozezdrze
30. Dobromiła Mirewska, 3 lata, Tychy
31. Natalia Cieplik, 5 lat, Zajączki
32. Natalia Zawadka, 3,5 roku, Brzozówka
33. Alan Stachera, 3,5 roku, Swędzieniejewice
34. Marcel Koneczny, 5 lat, Bolszewo
35. Szymon Ślak, 3 lata, Zajączki
36. Iza Cyganik, 3 lata, Kraków
37. Zosia Czaus, 6 lat, Telatyn
38. Dorota Wysocka, 4 lata, Teresin
39. Tomasz Stec, 2, 5 roku, Grybów
40. Adrian Stachera, 5 lat, Stare Kozuby
41. Aleksander Krelski, 10 lat, Bydgoszcz
42. Mirosław Strugacz, 4 lata, Gromiec
43. Andrzej Janiszewski, 7 lat, Gromiec
44. Helenka Wanat, 6 lat, Gromiec
45. Mateusz Przybyłko, 3 latka, Tychy
46. Piotrek (5,5 roku) i Milena (2,5 roku) Gromotka, Opole
47. Bartosz Przybyłko, 7 lat, Ruda Śląska
48. Asia Brykała, 3 latka, Wola Karczewska
49. Krzysztof Cyganik, 4 lata, Kraków
50. Nelka Rubin, 2 latka, Warszkowo

15.oo
Pytanie – Jakie ciasteczka najbardziej lubi Ernest z serialu „Ernest i Celestyna”?
Odpowiedź – Ernest przepada za szarabitkami, ciasteczkami miodowymi.

Laureaci, godz. 15.oo
1. Marek Krzystała, 4 lata, Podbucze
2. Aleksander Włodarczyk, 10 lat, Radzyń Podlaski
3. Mateusz Krzystała, 4 lata, Podbucze
4. Kubuś (5 lat) i Michalinka (lat 7) Kosikowie Poniatowa
5. Nadia Khan, 4 lata, Nisko
6. Oskar Sokołowski, 6 lat, Pruszków
7. Michał Cegiełka, 3 latka, Działdowo
8. Vanessa Liidtke, 14 lat, Smerzyn
9. Kuba Koźmik, 14 lat, Gryfów Śląski
10. Emilia Leleń, 6,5 roku, Kraków
11. Hanna Dominiczak, 2,5 roczku, Kaźmirów
12. Julia Chrabąszcz, 8 lat, Bławatków
13. Julia Trochimczyk, 7 lat, Wasilków
14. Natalka (7 lat) i Adam (4 lata) Wrona, Sztombergi
15. Bartosz Mierzejewski, 2 latka, Antoniewo
16. Nicola Krawczyk, 6 lat, Janowice
17. Emilia Cichoń, 4 lata, Kraków
18. Staś Kolanko, 7 lat, Gdańsk
19. Angelika Pancer, 10 lat, Skronina
20. Sebastian Szczygieł, 5 lat, Łopuszka Mała
21. Julia Widurska, 5 lat, Legnica
22. Milenka Mrozowska, 2,5 roczku, Mniów
23. Anastazja Nowak, 4 lata, Kraków
24. Przemek Bartecki, 7 lat, Jastrzębie -Zdrój
25. Urszula Twardowska, 5 lat, Rzuchów
26. Amelia Najdek , 12 lat, Wichów
27. Jagódka Janiszewska, 3 latka, Gromiec
28. Tomek Markiewicz, 5 lat, Marki
29. Wiktor Piasecki, 4 lata, Jarocin
30. Urszula Paliwoda, 5 lat, Mętków
31. Oliwia Paliwoda, 4 lata, Mętków
32. Olaf Teleon, 6 lat, Parczew
33. Bartek Klimiuk, 5 lat, Dereźnia-Zagrody
34. Maks Szkatulski, 7 lat, Janowiec Wlkp.
35. Dominik (2,5 roku) i Joanna (4 lata) Bobińscy, Olsztyn
36. Jasio Gorzkiewicz, 4 lata, Bronisin Dworski
37. Oliwia Fidut, 4 lata, Księżopole Komory
38. Jakub Sawicki, 2,5 roku, Lublin
39. Hanna Serafin, 7 lat Staszów
40. Ola Zera, 3 latka, Chełm
41. Natalia Skiba, 7 lat, Tomice
42. Marcin Horodowicz, 2 latka, Jelenia Góra
43. Piotr Olczak, 4 latka, Ozorków
44. Zofia Słomska, 7 lat, Laskowice
45. Hania Poniatowska, 9 lat, Suwałki
45. Kasia Drobik, 8 lat, Wągrowiec
46. Hubert Pawlikowski, 6 lat, Kraków
47. Agata Lis, 6 lat, Srokowo
48. Lena Tomasiak, 3 latka, Niemce
49. Aleksander Wałachowski, 4,5 roku, Warszawa
50. Staś Kubik lat 3 Kłocko

16.oo
Pytanie – Jaki popularno-naukowy serial BBC emitowany w TVP ABC opowiada o przyjaźni dzieci ze zwierzętami?
Odpowiedź – „Nasze zwierzaki”.

Nagrodzeni, godz. 16.oo
1. Emilia Małys, 4 lata, Stara Wieś
2. Lilianna Skierka, 7 lat Bytów
3. Daria Walendowska, 4,5 roku, Koszalin
4. Paweł Dulat, 8 lat, Babimost
5. Aleks Czykier, 2 latka, Suraż
6. Aleksandra Cichocka, 7 lat, Wągrowiec
7. Aurelia Puchała , 6 lat, Tomice
8. Iga Zmaczyńska, 4 lata, Mądrzechowo
9. Amelka Kamińska, 4 latka, Żyrardów
10. Jurek Karczmitowicz, 3 latka, Kostrzyn nad Odrą
11. Hania Makowska, 5 lat, Warszawa
12. Natalka Fellmann, 4,5 roku, Konin
13. Klaudia Radwan, 5 lat, Świnna Poręba
14. Krzysztof Grela, 3 latka, Chrząstawa Wielka
15. Amelia Zmaczyńska, 7 lat, Mądrzechowo
16. Paweł Podgórski, 4 lata, Kąty Wrocławski
17. Kamila Janiczek, 5 lat, Żegocina
18. Lena Dominiuk, 6 lat, Białystok
19. Szymek Wnuk, 8 lat, Dęblin
20. Oliwia Baranowska, 4 lata, Żarów
21. Leoś Wnuk, 3 latka, Dęblin
22. Jakub Kowalik, 11 lat, Ciotusza Stara
23. Paulina Kulpa, 4 lata, Rzeszów
24. Szymon Kuśnierz, 7 lat, Łomnica
25. Agata Lasek, 2 latka, Świnna Poręba
26. Błażej (13 lat) i Jasiu (3 latka) Wojewscy, Cedry Wielkie
27. Michalina Terefeńko, 2,5 roku, Elbląg
28. Natalia Gołąb, 8 lat, Rudzienko
29. Liliana Magryta, 7 lat, Straszyn
30. Sabinka Kardas, 8 lat, Tenczynek
31. Ola Nowak, 6 lat, Warszawa
32. Dawid Karwot, 4 lata, Rybnik
33. Marysia Czelusta, 5 lat, Bochnia
34. Eryk Kotkowicz, 10 lat, Białystok
35. Apolonia Kamińska, 4,5 roku, Koszalin
36. Amelia Babiarz, 8 lat, Opoka Kolonia
37. Zosia Złotkowska, 6 lat, Lublin
38. Oliwier Bystros, 4 lata, Warszawa
39. Pola Kamińska, 4 lata, Luboń
40. Wojtek Majchrzak, 5 lat, Żnin
41. Amelia Kowalik, 4 lata, Ciotusza Stara
42. Maja Owczarek, 4 lata, Żary
43. Maks Stojek, 7 lat, Kleczew
44. Maja Puchalska, 6 lat, Legnica
45. Aleksandra Jesiak, 5 lat, Niedźwiadki
46. Mateusz (8 lat), Kamila (6 lat) i Oliwia (3 lata) Muszalscy, Bytom (Sucha Góra)
47. Ania Złotkowska, 9 lat, Lublin
48. Oliwka (7 lat) i Nikola (5 lat) Noga, Kraków
49. Karolinka Olszak, 3,5 roku, Dobrzankowo
50. Tymoteusz Kowalik, 3 latka, Ciotusza Stara

17.oo
Pytanie – Jak ma na imię jeden z prowadzących, który jest w Teleranku gospodarzem cyklu „Hand made”?
Odpowiedź – Ten bardzo lubiany telerankowy cykl prowadzi Iwo.

Laureaci, godz. 17.oo
1. Szymon Nowicki, 10 lat, Świecie
2. Marcin Gruba, 13 lat, Dąbrówka
3. Anna Motak, 7 lat, Piotrków Trybunalski
4. Maria Radka, 6 lat, Szafranki
5. Mateusz Motyl, 6 lat, Piotrków Tryb.
6. Gabrysia Kwapiszewska, 6 lat, Gryfów Śląski
7. Lena Kania, 7 lat, Kupiski
8. Natalia Wiśniowska, 10 lat, Maszków
9. Mikołaj Mrozik, 6 lat, Grabków
10. Mateusz Szkatulski, 8 lat, Janowiec Wlkp.
11. Jerzy Chura, 10 lat, Trójczyce
12. Martyna Mrozik, 11 lat, Grabków
13. Piotr Pawłowicz, 5 lat, Trutnowo
14. Jakub Korzeniowski, 5 lat, Sopot
15. Krystian Jastrzębski, 8 lat, Miłakowo
16. Agnieszka Kowalska, 6 lat, Konin
17. Dominik Korzeniowski, 7 lat, Godkowo
18. Radek Willecki, 5 lat, Lidzbark Warmiński
19. Natalka Chałowska, 6 lat, Warszkowo
20. Jakub Wójcik, 4 latka, Toruń
21. Martyna Magiera, 12 lat, Siemyśl
22. Agata Rapa, 12 lat, Łężeczki
23. Olek Kędzierski, 12 lat, Gorzów Wielkopolski
24. Emilia Siwek, 8 lat, Kraków
25. Kamila Kamińska, 7 lat, Smoryń
26. Weronika Kolasa, 6 lat, Wola
27. Ala Tomczonek, 11 lat, Białystok
28. Zuzanna Serewiś, 6 lat, Szczecin
29. Maciej Kalita, 11 lat, Skoczów
30. Szymon Wójcik, 9 lat, Siedlce
31. Małgorzata Strugacz, 10 lat Gromiec
32. Maja Olszak, 7 lat, Leszno
33. Aleksandra Święszkowska , 8 lat, Białystok
34. Wojciech Jędrzejewski, 6 lat, Klonowo
35. Tomek Osiński, 12 lat, Mikułowice
36. Małgorzata Pawlicka, 15 lat Lubiny
37. Sebastian Grzeszczyk, 7 lat, Lipsko
38. Emilia Kruczek, 9 lat, Mystków
39. Gabriela Żurawska, 5 lat, Cielimowo
40. Dawid Pelc, 5 lat, Zabrze
41. Katarzyna Wojtas, 8 lat, Męcina Mała
42. Szymon Piotrowicz, 12 lat, Bydgoszcz
43. Kinga Kędzierska, 9 lat, Jarosław
44. Emilka Dyczko, 7 lat, Męcina Mała
45. Julia Krakowiak, 7 lat, Sieraków
46. Natalia Olejnik, 8 lat, Łapy
47. Natalia Mikos, 6 lat, Stawik
48. Krzyś Stanczewski, 8 lat, Bochnia
49. Sara Szweda, 12 lat, Szczecinek
50. Basia Bidzinska, 10 lat, Brzyczyna

18.oo
Zadanie – Wymień imiona trzech przyjaciół Dżetka.
Odpowiedź – Frunia, Lotek, Śrubek, Mira...

Nagrodzeni, godz. 18.oo
1. Dawid Osiecki, 3 latka, Mława
2. Adam Przybylski, 9 lat, Gębice
3. Adam Olszak, 3,5 roku, Dobrzankowo
4. Kamil Markiewicz, 4 lata, Wikcinek
5. Wiktoria Bafian, 12 lat, Gilów
6. Maja Michowska, 3,5 roku, Sobolew Kolonia
7. Aleksandra Kukioła, 4 latka, Bielsko- Biała
8. Miłosz Szafranski, 4 lata, Koło
9. Dominika Pecyna, 7 lat, Opoczno
10. Helena Dorociak, 8 lat, Warszawa
11. Ola Pęza, 5 lat, Łapy
12. Martyna (lat 4) i Maciej (lat 6) Lewandowscy, Dys
13. Julia Złotoś, 3 latka, Żernica
14. Martyna Trzensioch, 2 latka, Tarnowskie Góry
15. Tymek Osiecki, 3 latka, Warszawa
16. Laura Kawalska, 5 lat, Chorzów
17. Piotruś Willecki, 3 latka, Lidzbark Warmiński
18. Milenka Rendaszk, 7 lat, Sulbiny
19. Kamil Drygas, 9 lat, Siemianowice Śląskie
20. Elżbieta Świtulska, 12 lat, Węgorzewożetek
21. Maria Guga, 6 lat, Tokarnia
22. Jakub Franaszek, 2 latka, Kęszyce Wieś
23. Natalka Lachowska, 2, 5 roku, Szydłowiec
24. Zuzanna Dąbrowska, 6 lat, Byszewo
25. Jakub Mirocha, 5 lat, Rzeszotary
26. Danielek Kowalczyk, 4 lata, Czaple Górne
27. Aleksandra Gdaniec, 3 latka, Siemiatycze
28. Wiktor Radwański, 2,5 roku, Chełmno Parcele
29. Milena Janowska, 4 lata Giżycko
30. Lena Bafian, 6 lat, Gilów
31. Emilian Koneczny, 3 latka, Luzino
32. Alicja Kamińska, 2 latka, Działdowo
33. Tymon Szymkowiak, 6 lat, Środa Wielkopolska
34. Klaudia Służalska, 3 latka, Busko- Zdrój
35. Krystianek Sowa, 7 lat, Czarzyzna
36. Julia Rózicka, 3,5 roku, Dzierzgowo
37. Miłosz Guminiak, 2 latka, Nowa Wieś
38. Iga (5 lat) i Kuba (2,5 roku), Radom
39. Jakub Gross, 7 lat, Bratian
40. Tymek Plata, 3 lata, Stronie
41. Jan Kłusek, 5 lat, Rumia
42. Kacper Molski, 2 latka, Sadowa
43. Aleksandra Skorek, 4 lata (prawie) Skarżysko-Kamienna
44. Adrian Ościłowski , 14 lat, Pęchratka Mała
45. Jakub Soja, 2 latka, Mielec
46. Oskar Różański, 4 lata, Piotrowo
47. Ireneusz Cichoń, 7 lat, Łodygowice
48. Maria Kłóś, 11 lat, Rzezawa
49. Krystian Kania, 9 lat, Stare Kupiski
50. Maja Karelus, 3 latka, Pietrzykowice

pozostałe aktualności