foto

Już niedługo upragnione wakacje, więc chcemy Was obdarować upominkami, które możecie zdobyć w telerankowym konkursie. 11 czerwca będą dwie zagadki, jest więc szansa na wygranie dwóch nagród, które z pewnością umilą Wam czas w letnie, mniej pogodne dni..

Trzeba dobrze odpowiedzieć na dane pytanie i wysłać do nas mail z prawidłowym rozwiązaniem, kierując go na adres teleranek@tvp.pl.
Jednak by odpowiedź była uznana, musicie spełnić konkretne warunki:
- w temacie maila trzeba napisać hasło (hasło do danego pytania podamy przy pytaniu),
- w treści maila, poza odpowiedzią, należy napisać swoje imię, nazwisko, wiek i dokładny adres korespondencyjny (jeśli rodzice piszą w imieniu dzieci – podają dane dziecka)
Możecie wybrać jedno pytanie lub dwa.
W skrzynce Teleranka ma być tyle maili od jednego nadawcy, na ile pytań postanowiliście odpowiedzieć, a w temacie każdego maila musi znaleźć się inne hasło, przypisane do danej zagadki.

Zadanie 1 – hasło EKSPERYMENT
W programie rozmawialiśmy o wodzie oraz o polskich rzekach i jeziorach. Okazuje się, że w Polsce jest ponad 9000 jezior. Wymień nazwy co najmniej trzech.
Odpowiedź – Śniardwy, Bełdany, Nidzkie, Hańcza, Mamry, Drużbno, Jeziorak.....
W tym konkursie nagradzamy pięcioro dzieci, które otrzymują książki wydane przez PRÓSZYŃSKIEGO i Skę pt. „Fascynujące eksperymenty naukowe”.

A tymi dziećmi są:
Mikołaj (9 lat) i Patryk (6 lat) Wawdyszowie, Kąkolewnica
Kamilka Kamińska, 6 lat, Frampol
Bartłomiej Cichoń, 12 lat, Łodygowice
Marta Schiller, 7 lat, Podrzewie
Anastazja Wołosowicz, 5 lat, Łomazy

Zadanie 2 – hasło PODRÓŻE
Naszym gościem w tym wydaniu była Elżbieta Dzikowska. Wspólnie z mężem, Tonym Halikiem, przez wiele lat prowadziła podróżniczy program, który można było oglądać w telewizyjnej Jedynce. Podaj jego tytuł.
Odpowiedź – „Pieprz i wanilia”.
W tym wypadku spośród maili z prawidłowymi odpowiedziami wylosujemy pięcioro laureatów, a upominkiem od TVP ABC będą historyczne puzzle „Początki państwa polskiego” i fantastyczna gra „Gorący ziemniak”. Troje dzieci otrzyma puzzle, dwoje – grę.

Puzzle Historyczne wędrują do:
Mateusza Kudłacza, 8 lat, Dębica
Jakuba Brody, 7 lat, Szczucin
Natalii Wolskiej, 8 lat, Jarocin

Grę „Gorący Ziemniak” otrzymują:
Kaja (7 lat) i Tymon (5 lat) Sierociukowie z Łukowa
Igor( 7 lat) i Max (4 lata) Kowalewscy z Bytomia