foto

Jeśli ktoś z Was nie obejrzał premiery pierwszego odcinka nowej, 4. serii „Małych światowców” w sobotę, 26 marca lub w niedzielę, 27 marca, może nadrobić tę zaległość w kolejną sobotę, 2 kwietnia o godz. 10.1o, oczywiście do TVP ABC.

Sześcioro małych światowców, a wśród nich pół Kameruńczyk, pół Chinka, pół Egipcjanin, pół Sudanka i dwoje Polaków rozmawia o relacjach pomiędzy ludźmi i zwierzętami.
Gośćmi specjalnymi tego wydania są Rafał Mroczek ze swoim psem Lizakiem, a także dyrektor ZOO w Warszawie – dr Andrzej Kruszewicz.
Na widowni znajują się również treserzy psów policyjnych – podinspektor Mariusz Prokopczyk i starszy aspirant Paweł Pińczuk z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach z psem policyjnym – Anginą, a także Joanna Witkowska – osoba niewidząca z psem przewodnikiem – Brysiem.
Dzieci dyskutują o tym, czy powinno się tresować zwierzęta wyłącznie dla sprawienia przyjemności ludziom, na przykład turystom czy osobom lubiącym cyrkowe pokazy. Zastanawiają się również, czy zwierzęta można trzymać w niewoli i dowiadują, jaką rolę pełnią ogrody zoologiczne.
Czy jest różnica między tresurą zwierząt, a szkoleniem? Jak uczy się psy policyjne i psy – przewodniki osób niewidomych.
Dzieci podadzą przykłady sytuacji, w których wyszkolone zwierzęta czynią dobro.
Oglądamy również piękny taniec irlandzki w wykonaniu zespołu SALAKE z Gliwic.

Pozostale Aktualności