foto

Wszystkie dzieci lubią cotygodniowe zagadki zadawane przez Margolcię z Misia. Widzimy to po liczbie maili z konkursowymi odpowiedziami. Dlatego również jesienią kukiełki będą przygotowywać pytania i wspaniałe, książkowe upominki. Zatem ci, którzy jeszcze nie zdobyli nagrody, nie muszą się smucić. Wystarczy wziąć udział w jesiennym konkursie i wygrać!

Jeśli chcecie rozwiązać zagadkę przygotowaną przez rudowłosą lalkę i sympatycznego misia, i wygrać nagrodę, wystarczy – samodzielnie lub przy pomocy rodziców lub starszego rodzeństwa – wysłać do nas mail z poprawną odpowiedzią, kierując go na adres konkursyabc@tvp.pl , wpisując w temacie MARGOLCIA i MIŚ oraz datę emisji odcinka.

Uwaga! W treści maila, poza poprawną odpowiedzią, trzeba podać swoje imię i nazwisko, wiek i adres korespondencyjny. Brak tych danych będzie traktowany jak zła odpowiedź!

Pytania ukażą się na tej stronie tuż po premierowej emisji każdego programu, zatem co tydzień, w soboty, ok. godz. 15.25.
Również na tej stronie opublikujemy listy laureatów.

Pytanie – 13 października
Jakie święto związane ze szkołą obchodzimy w październiku?

Kukiełki czekają na rozwiązanie tej zagadki do niedzieli, 14 października, do godz. 18.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z prawidłowymi rozwiązaniami Margolcia i Miś wylosują pięcioro laureatów. Otrzymają oni muzealne przewodniki wydane w 3. edycji wydarzenia „Muzealne eksponaty nie tylko dla mamy i taty”.

Pytanie – 6 października
Na czym grał tata w domowej orkiestrze?
Odpowiedź – Tata grał na puzonie.
Kukiełki czekały na rozwiązanie tej zagadki do niedzieli, 7 października, do godz. 18.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z prawidłowymi rozwiązaniami Margolcia i Miś wylosowali pięcioro laureatów. Otrzymują oni najnowsze opowieści o ulubienicy dzieci – Basi, książkę wydawnictwa EGMONT pt „Basia i lato pod psem”.
Laureatami są:
Antosia Hajdorowicz, 5 lat, Andrespol
Mikołaj Michałowski, 7 lat, Pobiedziska
Karolina Sałdak, 6 lat, Drawsko Pomorskie
Wiktorek Kozielski 4 latka, Wodzisław Śląski
Kalina Hałabuda, 3 lata, Nowy Krępiec

Pytanie – 29 września
Na jakim drzewie rosną kasztany?
Odpowiedź – Kasztany rosną na kasztanowcu.
Kukiełki czekały na rozwiązanie tej zagadki do niedzieli, 3o września, do godz. 18.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z prawidłowymi rozwiązaniami Margolcia i Miś wylosowali pięcioro laureatów. Otrzymują oni książki wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA pt. „Rok na targu” .
Laureatami są:
Filip Zawadzak, 3.5 roku, Pionki
Ania i Nikola Górskie, 4 i 5 lat, Raczki
Victoria Pabjan, 4 lata, Mirosławiec
Aleks Czykier, 2 lata, Suraż
Hubert Marszalik, 6 lat, Kraków