foto

Rozpoczęło się lato – czas wakacji. W ciągu tych dwóch miesięcy Supełek będzie się spotykał z Wami w niedziele o godz. 11.35. I jak zwykle po każdym programie na tej stronie znajdziecie zagadkę. Pytanie będzie związane z treścią danego odcinka.

Zasady udziału w supełkowych minikonkursach pozostają bez zmian.
By bawić się w zgadywanki razem z postacią ze sznurka, wystarczy odpowiedzieć na pytanie, które co tydzień pojawi się poniżej i samodzielnie lub przy pomocy rodziców czy starszego rodzeństwa wysłać do nas mail z poprawną odpowiedzią, kierując go na adres supelkoweABC@tvp.pl i wpisać w temacie maila – KONKURS i datę emisji np. 16.o7, 23.o7, 3o.o7, 6.o8, 13.o8, 2o.o8, 27.o8

Uwaga! Tych, którzy po raz pierwszy biorą udział w supełkowej zabawie prosimy, żeby w treści maila, poza poprawną odpowiedzią, koniecznie podać swoje imię i nazwisko, wiek i adres korespondencyjny. Brak tych danych jest traktowany jak zła odpowiedź!
Zapraszamy do udziału w supełkowych letnich konkursach!

Pytanie – 2o sierpnia Co rowerzysta powinien zakładać na głowę?

Supełek czeka na Wasze odpowiedzi do poniedziałku, 21 sierpnia, do godz. 17.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z dobrymi odpowiedziami wylosuje pięcioro laureatów.
Otrzymają oni książkę, pt. „Alfabet aktywnie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa EDIPRESSE.

Pytanie – 13 sierpnia
Kto zamieszkał na podwórku u dziadków Ali i Antka?
Odpowiedź – Na podwórku zamieszkał bazant, któremu dano na imię Kajtek.
Supełek czekał na Wasze odpowiedzi do poniedziałku, 14 sierpnia, do godz. 17.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z dobrymi odpowiedziami wylosował pięcioro laureatów.
Otrzymują oni książkę, pt. „Maria Skłodowska-Curie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa RM.

Laureatami konkursu są:
Julcia Kaczkowska, 7 lat, Ciepłowody
Izabela Siedlecka, 4 latka, Gawliki Wielkie
Aleksandra Hajdo, 6 lat, Łowczówek
Adam Napora, 3 latka, Knurów
Małgorzata Ciećka, 7 lat, Wójcin

Pytanie – 6 sierpnia Z kim zaprzyjaźnił się kot Węgielek?
Odpowiedź – Kot Węgielek zaprszyjaźnił się z myszką.
Supełek czekał na Wasze odpowiedzi do poniedziałku, 7 sierpnia, do godz. 17.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z dobrymi odpowiedziami wylosowaliśmy sześcioro, a nie jak wcześniej zapowiadaliśmy – pięcioro laureatów.
Otrzymują oni książkę, pt. „Krótka historia rzeczy”, która ukazała się nakładem wydawnictwa ZuzuToys.

Książki wysyłamy do:
Karoliny Mikołajuk, 5 lat, Terespol
Nataszy Czawłytko, 4 latka, Wielichowo
Pawła Kamoli, 5 lat, Wola Mysłowska
Jakuba Długoszewskiego, 6 lat, Pruszków
Matyldy Dziuby, 6 lat, Gdańsk
Mai Misiag, 7 lat, Gdańsk

Pytanie – 3o lipca
Kto zamieszkał pod korą starego dębu?
Odpowiedź – Pod korą starego debu zamieszkały korniki.
Supełek czekał na Wasze odpowiedzi do poniedziałku, 31 lipca, do godz. 17.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z dobrymi odpowiedziami wylosował pięcioro laureatów.
Otrzymują oni książkę, pt. „Jak zwierzęta śpią”.

Książki wysyłamy do:
Agnieszki Idzi, 7 lat, Karczów
Klaudii Służalskiej, 3 latka, Busko-Zdrój
Maurycego (3 lata) i Marcela (8 lat) Chruścielów, Skarżynek
Amelki Chęcińskiej, 2,5 roczku, Bolesławów
Piotra Grodzkiego, 4 lata, Tchórznica Szlachecka

Pytanie – 23 lipca
Kogo we śnie spotkała Ala?
Odpowiedź – Ala spotkała we śnie królową morza.
Supełek czekał na Wasze odpowiedzi do środy, 26 lipca, do godz. 17.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z dobrymi odpowiedziami wylosowaliśmy pięcioro laureatów.
Otrzymują oni piękne książki o polskiej przyrodzie pt. „Znajdź nas. Woda, łąka, las”.

W tym letnim konkursie zwyciężyli:
Konrad Skrzek, 3 latka, Dąbrowa Tarnowska
Natalka Fellmann Konin
Sebastian (3,5 roku) i Zosia (2,5 roku) Przybylscy, Miłosław
Krystian (3,5 roku) i Filip (2 lata) Karmowscy, Miłosław
Julia Chrabąszcz, 7 lat, Bławatków

Pytanie – 16 lipca Na jakiej plaży można się kapać?
Odpowiedź – Najbezpieczniej jest kąpać się na strzeżonej plaży.
Supełek czeka na Wasze odpowiedzi do poniedziałku, 17 lipca, do godz. 17.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z dobrymi odpowiedziami wylosuje sześcioro laureatów.
Otrzymają oni płyty DVD wydane przez GALAPAGOS FILMS z animowanym serialem pt. „SUPA STRIKAS cz. 1 i 2”.
Troje dzieci otrzyma pierwszą cześć, troje – drugą.

Laureatami konkursu są:
Kuba (5 lat) i Julia (4 latka) Kos, Krosno
Bartuś Osiński, 5 lat, Kraków
Natalia Osękowska, 8 lat, Warszawa
Bartuś (8 lat) i Jaś (3 lata) Guziccy, Bujny Księże
Wiktor (4 lata) i Lenka (6 lat) Noszczyńscy, Sulęcin




Pytanie – 9 lipca
Jaki jest tytuł bajki, którą babcia opowiadała Ali?
Odpowiedź – Babcia opowiadała Ali bajkę o Czerwonym Kapturku.
Supełek czekał na Wasze odpowiedzi do poniedziałku, 1o lipca, do godz. 17.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z dobrymi odpowiedziami wylosowaliśmy pięcioro laureatów.
Otrzymują oni książkę, która ukazała się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA pt. „Podniebny jednorożec.”.

Laureatami konkursu są:
Zuzia Przybylska, 5 lat, Giżyce
Kacper Gruzła, 8 lat, Gaj
Julia Michalska, 6 lat, Ząbki
Mikołaj Żołądkiewicz, 6 lat, Zalewo
Maria Młynarska, 5 lat, Jagiełła



Pytanie – 2 lipca Jak na imię ma skrzat mieszkający na strychu u dziadków Ali i Antka?
Odpowiedź – Skrzat ma na imię Kajtek.
Supełek czekał na Wasze odpowiedzi do poniedziałku, 3 lipca, do godz. 17.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z dobrymi odpowiedziami wylosował pięcioro laureatów.
Otrzymują oni książkę, która ukazała się nakładem wydawnictwa ZYSK i S-KA pt. „Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnia.”. Jedną zabaw w niej proponowaną Supełek pokazał w programie.

Laureatami konkursu są:
Barbara Szylko, 5 lat, Zgorzelec
Nikola Karólak, 4 lata, Konin
Kubuś Jacek, 4 latka, Kwaczała
Marta Schiller, 7 lat, Podrzewie
Oliwia Korzeń, 6 lat, Mińsk Mazowiecki

Pytanie – 24 czerwca Jak nazywa się najkrótsza noc w roku?
Odpowiedź – To noc świętojańska.
Supełek czekał na Wasze odpowiedzi do niedzieli, 25 czerwca, do godz. 20.oo.
W tym tygodniu spośród autorów maili z dobrymi odpowiedziami wylosował pięcioro laureatów.
Otrzymują oni książki z serii „Zosia i jej zoo”, które ukazują się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA pt. „Wesoły hipcio”.

A laureatami konkursu są:
Bożena Górna, 7 lat, Krzeszów
Weronika Bembnowicz, 5 lat, Koronowo
Justyna-Justi Lenort, 5,5 roku, Raszowa
Mateusz Michałek, 4 lata, Oświęcim
Zuzanna Sarzyńska, 10 lat, Jeżowe