foto

Ten program to propozycja dla małych i dużych. Główne role odgrywają w nim dzieci, których rodzice pochodzą z różnych stron świata. W każdym odcinku bohaterowie opowiadają o Polsce i innych krajach, a towarzyszą im występy egzotycznych zespołów i polskich gwiazd.

„Mali Światowcy” to edukacyjno-rozrywkowe widowisko. Jego bohaterami są dzieci w wieku od 6 do 13 lat, które mają międzynarodowe korzenie (rodzice pochodzą z różnych stron świata), mieszkają w Polsce i mówią po polsku. Jednak dużo podróżują, odwiedzając swoich krewnych w krajach, z których pochodzi tata lub mama.
Znają więc doskonale Polskę i inne państwa. To sprawia, że mogą porównywać nasze zwyczaje, smaki, szkoły i przedszkola, sposób nauki, wychowania, zainteresowania dzieci i ich hobby, zabawy czy religie i wierzenia z tymi z innych kontynentów.
W trakcie każdego programu możecie też oglądać występy dzieci, uzdolnionych w różnych dziedzinach, bohaterów tańczących i śpiewających wspólnie z ulubionymi gwiazdami, zapraszanymi do studia oraz egzotyczne zespoły muzyczne i taneczne.

Od 5 września rozpoczynamy emisję ośmioodcinkowej III serii „Małych światowców”. W programie wystąpią dzieci znane Wam z poprzednich edycji, jak i nowe m.in. pół Egipcjanin, pół Holenderka i dziewczynka, która ma korzenie w Tajlandii. Będą interesujące tematy i emocjonujące dyskusje. Porozmawiamy m.in. o zwierzętach, sporcie, świętowaniu, najwspanialszych wakacjach, zaplanujemy niezwykłą podróż dookoła globu i postaramy się stworzyć obraz idealnego świata. Będzie też test wiedzy. Ciekawe, jak zdadzą go mali światowcy?
Oglądaj w każdą sobotę o godz. 15.20 w TVP ABC.

Kto z Was nie ma czasu w sobotę, może obejrzeć „Małych Światowców” w niedzielę, również o godz. 15.20 lub w kolejną sobotę o godz. 10.15, również w TVP ABC. Zapraszamy!