foto

Zapraszamy na kolejne wydanie programu „Na kłopoty ABC”, w którym prowadząca – Karolina Malinowska szuka odpowiedzi na różne rodzicielskie wątpliwości wśród ekspertów i rodziców.

W tym wydaniu porozmawiamy o pobycie dziecka w szpitalu. Taka sytuacja to duży stres dla rodziców i malucha. Oprócz lęku o jego zdrowie, pojawia się niepewność i bezradność. Jakie prawa ma rodzic, a jakie dziecko? Czego mogą oczekiwać opiekunowie, aby pobyt w szpitalu nie okazał się dla jedynie przykrym wspomnieniem?

Kolejny temat to sen. Śpij dobrze kochanie – to najczęściej ostatnie słowa, jakie mówimy wieczorem do naszej pociechy. Gasimy światło, przymykamy drzwi, wychodzimy. Malec zasypia i po ….3 – 4 godzinach słyszymy płacz i krzyk – „mamo! tu był potwór, chciał mnie zjeść, ja się boję!”. Spokojnie, to był tylko zły sen – uspokajamy. Ale cały czas chodzi nam po głowie pytanie – co zrobić, aby maluch miał tylko piękne, radosne sny? Zapytamy o to gości programu.

Porozmawiamy również o programowaniu – dlaczego warto, by stało się ono hobby naszego dziecka?

Tematem programu będzie też św. Mikołaj. Święta coraz bliżej, a my ciągle nie wiemy – przyznać się, że to my – rodzice podrzucamy prezenty czy pozwolić wierzyć w starszego pana z długą siwą brodą i ciężkim workiem na plecach!

Zapraszamy w czwartek, 17 grudnia, o godz. 21.oo do TVP ABC.
Powtórkę tego wydania będą Państwo mogli zobaczyć w niedzielę, 20 grudnia, również o godz. 21.oo.