foto

Zapraszamy Was na ostatnie wydanie programu „Masz wiadomość”. Ale nie martwcie się. 6 marca spotkacie się z jego prowadzącymi w „Teleranku”, który po kilku latach powraca do Telewizji Polskiej. Ten program uwielbiali Wasi rodzice. Na pewno i Wy go pokochacie!

1 marca jest obchodzony Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ostatnie wydanie „Masz wiadomość” przypada kilka dni przed tym państwowym świętem. Dlatego wiele miejsca poświęcimy wspomnieniom o bohaterach – Żołnierzach Wyklętych. Tak nazwano ludzi zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Kim byli, czym zasłużyli się Polsce?

Opowiemy Wam o dwóch książkach, napisanych z myślą o młodych czytelnikach.
Pierwsza to „Rycerze lasu”, autorstwa Joanny Gajewskiej i Weroniki Zaguły.
Drugą, pt. „O Ince, która zachowała się jak trzeba”, napisała Anna Niedziela-Strobel. To oparta na faktach, barwnie ilustrowana i żywo opowiedziana historia Danuty Siedzikówny, dziewczyny o pseudonimie „Inka”.
Polecamy Wam te książki, warto po nie sięgnąć!

W programie nie zabraknie też serwisu „Z bliska i z daleka”, a w nim zaproszenie do stołecznego Teatru Rampa na niezwykły musical „Książę i żebrak” oraz do Muzeum Narodowego w Warszawie na wystawę zaprojektowaną przez dzieci „W muzeum wszystko wolno”.

Zajrzymy też na plan serialu „Strażacy”. Porozmawiamy z aktorami o współczesnych bohaterach – strażakach. Na zakończenie coś dla ścisłych umysłów – robotyka. ”.

Zapraszamy na ostatni program z cyklu „Masz wiadomość” w sobotę, 27 lutego, o godz. 15.50 do TVP ABC.
Przypominamy, że od września powtórki sobotnich premier są emitowane w niedziele o godz. 10.15 i w poniedziałki o godz. 15.50.

I już teraz zapraszamy Was na „Teleranek”– premiera już 6 marca!